Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроєкт про мобілізацію, з якого вилучили норму про демобілізацію військовослужбовців.
Як інформує “Громадське”, про це повідомили народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.
За повідомленням, з документа забрали норму, що передбачала б демобілізацію після 36 місяців служби за рішенням Ставки верхового Головнокомандувача.
За вилучення демобілізації з законопроєкту проголосували 227 парламентарів. Далі за остаточне ухвалення законопроєкту в такому вигляді віддали голоси 283 депутати.
Водночас, у Міноборони зазначали, що демобілізацію з урядового законопроєкту виключили на тлі побажання від Генштабу ЗСУ, «який розуміє оперативну ситуацію, який розуміє загрози й ризики, які постають перед державою».
Водночас, законопроєкт ще має підписати Президент.
Натомість уряд має розробити окремий законопроєкт про ротацію та демобілізацію, але це може зайняти до 8 місяців.
Що передбачено ухваленим законопроєктом
Гончаренко раніше виклав основні положення, які дійшли до другого читання:
– залишається норма про право на звільнення зі служби людей з інвалідністю;
– є можливість звільнитися зі служби після полону;
– чоловіки, визнані обмежено придатними, зобовʼязані будуть пройти переогляд протягом 12 місяців;
– ті, хто отримав 2 та 3 групи інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби;
– військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки;
– передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів;
– також планується обмежити керування транспортними засобами військовозобов’язаним на вимогу ТЦК.
Зазначено, що члени комітету також погодили встановити на рівні закону виплату від 4 до 300 розмірів прожиткового мінімуму за знищене (захоплене) озброєння.
Окрім того, пише “Громадське”, за словами депутатки Ірини Фріз, у «мотиваційному пакеті» для військовослужбовців є можливість обрати підрозділ у випадку підписання контракту, додаткова відпустка та винагорода за знищення або захоплення озброєння чи техніки противника, час перебування у відпустках для догляду за дитиною зараховується до строку вислуги у військовому званні та інші положення. Детальніше – ТУТ.
Ілюстративне фото – 24tv.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.