Публікації за датами

  • 26 Червня/ 19:35

    Вінниця

    Публікація26.06.1919:35

    Автор:admin

    Володимир Кістіон: “Потрібно бути самим собою і дружити зі своєю совістю”

Політична реклама

Знайомтеся – Володимир Кістіон, кандидат в депутати Верховної ради України по одномандатному виборчому окрузі №11.

10 років пліч-о-пліч працює з Володимиром Гройсманом: спочатку як заступник міського голови, останніх три роки як віце-прем’єр-міністр  України. У Вінниці відповідав за розвиток інфраструктури обласного центру. В цей період у місті активно ремонтували дороги, сквери, площі. І за час роботи в Уряді допомагав Вінниччині ставати кращою.

Хотілося б розпочати наше інтерв’ю зі своєрідного рецепту успіху. Ви зробили стрімку кар’єру – з простого хлопця із села Довжок Вінницької області стали правою рукою прем’єр-міністра нашої держави. Зараз тема кар’єри актуальна для молоді.  Але які якості повинні бути у людини, щоб вона досягла успіху? Наполегливість, професіоналізм, щось інше?

Вітаю. Перш за все потрібно бути самим собою і дружити зі своєю совістю.

Я політиком ніколи не мріяв бути. Я більше практик, для якого працювати відповідально є справою честі. Але так склалося, що доля завела мене у велику політику. І моя, наслідувана від батьків відповідальність до праці дуже знадобилася в політичній професії, де зачату всі обіцяють, але потім нічого не роблять. У мене ж навпаки і це мій життєвий принцип: пообіцяв, зроби. І зроби так, щоб потім не було соромно дивитися в очі людям. Це і є рецепт успіху будь-якої людини.

До Вашого переходу на роботу у Київ Ви відповідали за інфраструктурний розвиток Вінниці. Саме у період Вашого перебування у Вінницькій мерії на посаді заступника мера Вінниця активно розвивалася, будувалися нові сквери, реконструювалися вулиці. І це при обмеженому бюджеті. Що вдалося зробити? 

Якщо є бажання, тоді нічого неможливого не буває. Коли наша команда почала працювати у вінницькій мерії, бюджет розвитку Вінниці був лише 70 мільйонів гривень. Сьогодні він, для порівняння, вже понад мільярд.

Напевно, мало хто  пам’ятає, що у Вінниці, на районах Вишенька та Поділля, Старе місто, давали воду тільки удень, а на ніч її відключали. Ми вирішили цю проблему, і починаючи з 2005 року ці райони мають цілодобове постачання води.

Ми не закривали, а навпаки відкривали дитячі садочки, модернізуючи старі чи будуючи нові. До речі, збудували 4 нових дитячих садочки. Результатом стала ліквідація черг до садочку і Вінниця стала першою, яка позбулася браку місць для дошкільнят.

Нами було припинено хаос в міських пасажирських перевезеннях і запобігли знищенню транспортного руху в місті. Нами було оновлено рухомий склад автобусного парку – ми закупили 50 нових великих автобусів, домовилися зі швейцарцями та отримали безкоштовно для міста 116 нових швейцарських трамваїв. І це особиста заслуга Володимира Гройсмана та його команди.

Ми затвердили чіткі вимоги для приватних перевізників, навели порядок у маршрутках. Водії їздили у формах, пильнували за безпекою руху. Зробили одну мережу, яка єдина і перш за все спрямована на комфорт та зручність для пасажирів.

Багато уваги приділяли і медицині та освіті. Ми збудували діагностичний центр, модернізували швидку медичну допомогу, зробили так, щоб вона доїжджала до хворих за 15 хв.

Сьогодні у Вінниці будують кардіоцентр, старт якому був даний з часів нашої роботи у мерії.  Здати центр в експлуатацію планують вже наступного року.  Подібних закладів в Україні немає – Вінниця єдина матиме надсучасний підрозділ з діагностики серцево-судинних захворювань, цілодобове приймальне відділення, операційні, лабораторію.

Триває реконструкція  спортивного комплексу  на вулиці Ак.Янгеля. На реконструкцію комплексу ми з державного бюджету виділили 20 млн гривень. Це буде сучасний муніципальний спортивний комплекс для занять фізкультурою і спортом. Буде і сучасний басейн. У комплексі проводитимуть змагання різних рівнів.

Саме ми запустили програми капітальних ремонтів багатоповерхових забудов, та запровадили програми співфінансування житла для мешканців міста. Ця програма масштабувалася на всю країну і сьогодні з нашої подачі працюють такі урядові програми як «Теплі кредити» та «Доступне житло».

Розпочнеться у Вінниці цього року і реконструкція взлітно-посадкової смуги вінницького аеропорту. Це дасть поштовх розвитку туризму, забезпечить додатковими робочими місцями наших вінничан.

Володимир Гройсман якось сказав, що “українців має бути більше”. Це була не просто фраза, за нею стояли конкретні дії. Що було зроблено у напрямі підвищення народжуваності? 

Володимир Борисович як і є дуже любимо дітей – це наше майбутнє. Тому безумовно діти і  молодь були в пріоритеті роботи нашого уряду. За три роки ми впровадили три нових фінансових механізми соціальної підтримки родин, в яких народжуються діти.

З вересня 2018 року кожній жінці, в якої з’явився новонароджений,  безкоштовно видається «Пакунок малюка» з необхідними в перший період життя дитини речами. За цей час видано 220 тисяч пакунків. З березня асортимент «пакунку» розширений до 38 корисних для дитини і матері речей.

З січня 2019 року Уряд надає грошову компенсацію на послугу няні. Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я, яка оформила «муніципальну няню», безповоротно щомісяця отримує ще 1 626 гривень. Такою допомогою вже скористалося біля 2 тисяч сімей. З першого липня збільшиться розмір соціальних допомог. З липня зросте розмір декретних безробітним жінкам, допомоги одиноким матерям для дітей.

З квітня 2019 року зростала допомога багатодітним сім’ям. Уряд доплачує батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6-ти років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 грн. Це додатково до щомісячних 860 грн. допомоги при народженні дитини. Збільшені виплати уже отримали майже 200 тисяч родин.

Дитина має добре розвиватися, мати критичне мислення. Всі ті, хто сьогодні інвестують свої зусилля у дітей, мають отримати повагу суспільства, достойну зарплату. Тому Уряд щоразу розширює підтримку сімей, в яких народжуються діти. Повторюся, українців має бути більше. Це не питання одного року, але якщо ми системно ухвалюємо правильні рішення, то в середній і довгостроковій перспективі побачимо хороші результати.

Освіта – це інвестиції в майбутнє країни. “Нова українська школа” – це одна з якісних інвестицій. В цілому батьки схвально оцінюють нову українську школу. Одна мати написала у соцмережі, що її син щодня хоче йти до школи. І це найвища оцінка реформи, на мою думку. 

За останні три роки держава інвестувала у якість освіти і нову українську школу майже 7 млрд грн. Головна мета реформи – адаптувати дітей до сучасного світу і відкрити для них можливість отримати омріяну професію.  Це – інвестиції в майбутнє України, і ми будемо відстоювати і продовжувати реформу і в парламенті.

У вересні минулого року першокласники пішли в нову українську школу – навчаються за новими методиками, новими підручниками, в обладнаних комп’ютерами, сучасними меблями та технікою класах. Впродовж останніх трьох років було створено понад 74 тисячі додаткових місць у дошкільних закладах, чергу в дитячі садочки вдалося скоротити в 3 рази.

Важливий елемент реформи – гідна зарплата вчителів. За три роки на 85% зросла зарплата вчителів. Ми і надалі робитимемо все, щоб освітяни отримували достойну зарплати, а престижність професії зростала.

Наша команда ставить за мету не просто побудову якісної системи освіти, а й такої, яка допомагає дитині обрати і оволодіти професією. До кінця цього року в країні вже працюватиме 125 модернізованих навчально-практичних центри з сучасним обладнанням за найбільш затребуваними професіями. В 2016-2019 рр. в цю програму  інвестовано 250 млн грн.

Ми почали реформу вищої освіти: запровадили нові сучасні стандарти навчання та підвищення стипендій. У 2017 р: +33,4% – мінімальна академічна, +73% – найкращим студентам, + 54,3-102% – окремі спеціальності ВНЗ.

Цю роботу ми продовжимо у Верховній Раді. Цінність українського диплому має дорівнювати цінності диплому країн ЄС, а українські «виші» – давати старт успішній кар’єрі випускників в Україні.

 

Питання житла для молоді завжди є актуальним. Нові програми, нові проекти.. Які тут новації? 

Ми удосконалили програму забезпечення українців доступним житлом. Оновлена програма надає свободу громадянам у виборі свого майбутнього житла, спрощує і полегшує доступ до державного кредитування, забезпечує прозорість і розширює коло учасників й кредитні можливості за рахунок залучення державних банків.

Уряд забезпечує 30% компенсації молодим сім’ям і 50% вартості житла  для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО. З’явилася можливість придбати вже готове житло від забудовника. У 2019 році ми плануємо забезпечити житлом понад 1100 сімей.

Переконаний, таких програм підтримки молодих сімей має бути значно більше. Ми не обіцяли, ми брали і робили. Звісно, що трьох років замало для тих змін, на які так очікують наші діти. Але нам точно не соромно дивитися людям у очі. Будинок неможливо збудувати без фундаменту. Сильну і успішну Україну можливо зробити лише тим людям, які відповідальні за кожне сказане слово.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.