Вода, школи та дороги: Вінницька облрада затвердила Програму економічного і соціального розвитку Вінниччини на 2022 рік

10:54
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Наступного року на пріоритетні інвестиційні проекти Вінницької області планується витратити понад 1,1 мільярда гривень. Крім того, очікується витратити орієнтовно понад 1,3 мільярда гривень на ремонт та утримання мережі доріг загального користування місцевого значення.

Про це повідомляється в Програмі економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2022 рік, яку сьогодні затвердила Вінницька обласна рада.

“За” рішення проголосували 64 депутати. Загалом Програму викладено на понад сотні сторінок. Наводимо основні пункти Програми.

У сфері реагування на надзвичайні ситуації

– Будівництво першої ланки місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення Калинівської територіальної громади та окремих населених пунктів Хмільницького та Вінницького районів що попадають у зону ураження наразі виникнення надзвичайної ситуації на 48-му арсеналі Збройних Сил України;

У сфері інвестиційних проектів:

– Запланований супровід наступних інвестиційних проєктів:

– будівництво нового заводу з виробництва продукції для зимових видів спорту (лижі, лижні черевики та лижні кріплення) на території індустріального парку, 300 робочих місць;
– будівництво виробничо-складського комплексу з адміністративно побутовими приміщеннями (ТМ «Равлик Боб»), 350 робочих місць;
– будівництво II черги заводу ТОВ «Грін Кул», 200-300 робочих місць;
– будівництво заводу з переробки волоських горіхів ТОВ «Український волоський горіх» с. Лядова Яришівської сільської ТГ, 100 робочих місць;
– поновлення роботи Немирівського, Бершадського та Овечацького спиртзаводів, які було продано на приватизаційних аукціонах.

У сфері надання адміністративних послуг: створення ЦНАП у восьми територіальних громадах.

У сфері транспортної інфраструктури: 

Очікується спрямування коштів державного дорожнього фонду у сумі 1315,2 млн грн (орієнтовно) на проведення робіт з ремонту та заходів з експлуатаційного утримання мережі доріг загального користування місцевого значення протяжністю 7520,6 км.

Також у 2022 році планується виконання ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення протяжністю 100 кілометрів та штучних спорудах протяжністю 150 пог м.

Крім того, програмою передбачені:

– продовження реалізації проекту «Реконструкція аеродрому в КП «Аеропорт Вінниця»;-  приведення аеропортної інфраструктури та рівня надання послуг у відповідність до міжнародних стандартів;
– забезпечення функціонування пересувних комплексів габаритновагового контролю та встановлення комплексів зважування у русі (WIM)
– очікується оновлення до 10% рухомого складу на внутрішньообласних маршрутах загального користування.

У сфері медицини

Реконструкція відділень:

– комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради»;
– комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. І. Пирогова Вінницької обласної Ради».

Реконструкція:
– спального корпусу Хмільницької обласної фізіотерапевтичної лікарні по вул. Шолом Алейхема, 8, у м. Хмільнику;
– будівлі радіологічного відділення Подільського регіонального центру онкології по вул. Хмельницьке шосе, 84, в м. Вінниці;
– приміщення пульмонологічного відділення по вул. Хмельницьке шосе, 96, у м. Вінниці;
– приміщення ревматологічного відділення по вул. Хмельницьке шосе, 96, у м. Вінниці.

Також планується капітальний ремонт приміщення четвертого поверху пологового будинку міської лікарні “Центр матері та дитини” по вул. Маяковського, 138 у м. Вінниці.

У сфері фізичної культури та спорту

Програма передбачає, зокрема:
– завершення процедури передачі двох цивільних сховищ з державної до комунальної власності для їх реконструкції під стрілецькі тири Обласної дитячо-юнацької спортивної школи стрільби;
реконструкція елінгів, спортивної зали Вінницької обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з веслування ім. Ю. Рябчинської.

Також планується завершення реконструкції:
– приміщення спортивного комплексу по вул. Академіка Янгеля, 48, у м. Вінниці;
– приміщення будівлі гімназії під плавальний басейн з критою ванною 25×8,5 по вул. Шолом Алейхема, 1, м. Могилів-Подільський;
– спортивно-оздоровчий комплекс “Авангард” по вул. Козацькій, 3, у смт. Браїлів.

Також Програма передбачає реконструкцію футбольного поля Барської міської дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» та створення навчально-методичного центру для тренерського та адміністративного складу дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Збереження культурної спадщини

Програмою передбачене забезпечення реставраційних та протиаварійних робіт на пам’ятках культурної спадщини та архітектури:
– ремонт (реставраційний) частини фасаду пам’ятки архітектури місцевого значення (охор. №1-Вн) музично-драматичний театр ім.Садовського, вул. Театральна, 13 м. Вінниця;
– реконструкція приміщень під універсальну концертну залу вул.Театральна, буд 15, м. Вінниця;

Також в планах реставрація головного корпусу пам’ятки містобудування та архітектури державного значення «Палац», 1757 р., (охор. №59) вул. Незалежності, 19, м. Тульчин. Цьогоріч на реконструкцію палацу витратили 14,2 мільйона гривень.

Водні ресурси

Планується відновлення гідрологічного режиму чотирьох водних об’єктів (розчистка річки Південний Буг по м. Вінниці, м. Хмільнику, в межах смт. Стрижавка, розчистка річки Вільшанка Турбівської селищної ради), берегоукріплення водних об’єктів в межах населеного пунктів.

Також передбачені будівництво та реконструкція 4 об’єктів водовідведення (Вінниця, Тростянець, Стрижавка, Зарванці).

Пріоритетні інвестиційні проекти області на 2022 рік