Стан питної води у Вінниці покращився. Про це сьогодні, 30 червня, заявив директор комунального підприємства «Вінницяводоканал» Олександр Чернятинський під час пленарного засідання Вінницької обласної ради.
Як заявив керівник підприємства, фахівці почали посилений моніторинг стану річки та збільшили на 30% витрати реагентів, як тільки виявили погіршення показників.
- В червні ми мали максимальний за всю історію моніторингу Південного Бугу рівень запаху по балам. Проблемний пік, 5-8 червня, були максимальні показники азоту амонійного. В червні кисень 5-6 червня сильно впав, – розповів Олександр Чернятинський.
Відтак, каже Чернятинський, діяти почали одразу.
- Щоб ви розуміли, за 2016 рік ми використали 9,3 тонни реагентів для очистки води, а цьогоріч в червні вже 11,2 тонн, – сказав Чернятинський.
Водоканал заявляє, що краще хлору для води нічого не існує та показав дефіцитний земснаряд
У той же час лаборантка, яка робила забір води, заявила, що суттєво зростає кількість планктону у річці у районі Сабарівського водосховища.
- Пік забруднення припав на 6-7 червня, а з вечора 8-го відбувалося поступове покращення стану джерела водопостачання, – запевнив Чернятинський. – З 18 червня на нашу диспетчерську службу не поступало жодних скарг на запах води, що підтверджує «Цілодобова варта». Наше підприємство за будь-яких обставин робить все можливе в рамках екологічного регламенту, щоб питна вода була і залишалася якісною. Навіть у проблемний по запаху період вода була безпечною.
Олександр Чернятинський також нагадав, що «Водоканал» дійсно очікує на 40 мільйонів від Світового банку.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.