Оновлено: 30 Липня 2018, в 13:33
Вінницький “Водоканал” налагодив поставки рідкого хлору для знезараження води. Певну кількість закупили в Румунії, через що вартість хлору зросла майже вдвічі.
Як повідомив вчора, 25 липня, очільник департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков, для забезпечення жителів міста Вінниці водою відповідної якості та стандартів необхідно використовувати близько тонни рідкого хлору щодоби, окрім цього ще певна кількість речовини необхідна інших населенним пунктам області.
– Проблема виникла не тільки у Вінницькій області, а й по всій Україні. Йдеться про ті водоканали, які беруть поверхневий водозабір, адже в їх технологічному процесі очищення води використовується рідкий хлор. У зв’язку з тим, що 15 червня єдине підприємство “ДніпроАзот”, яке випускає хлор, зупинило свою роботу, звичайно, виникли проблеми з поставками даного реактиву по всій Україні. Проте, спільними зусиллями ситуацію вдалося стабілізувати і підприємство відновило роботу, зазначив чиновник.
Нагадаємо, що 12 липня стало відомо про те, що єдине підприємство України з виробництва рідкого хлору зупинило свою роботу. За офіційною версією, зупинка підприємства сталася через підвищення ціни на газ, а за іншою версією, група “Приват” Коломойського та Боголюбова зупинила підприємство з метою політичного тиску на керівництво держави.
Вже за декілька днів стало відомо, що у Вінниці запасів рідкого хлору залишилось лише на тиждень і перед областю постала загроза відключення води. Та ще до критичної ситуації стало відомо, що “Дніпроазот” вирішив відновити роботу та поставку рідкого хлору водоканалам країни.
Щодо “Вінницяоблводоканалу”, то підприємство вже отримало поставки рідкого хлору з-за кордону. Наразі партії поступають з Румунії. Першу частину підприємство вже отримало у понеділок, 23 липня, а друга мала надійти сьогодні, 26 липня. Вже завтра ще прийде поставка вже українського рідкого хлору. Завдяки цьому вдасться накопичити запаси хлору на “Вінницяоблводоканалі” більше, ніж на місяць.
За інформацією ресурсу “Na Парижі” ціна за тонну румунського хлору разом із транспортуванням зросла до 50 тисяч гривень. Щодо хлору українського виробництва, то він також подорожчав. “Економічна правда” з посиланням на прес-службу “Дніпроазоту” повідомляє, що вартість за тонну хлору зросла з 10 400 до 33 000 гривень за тонну без ПДВ. Зауважимо, що наразі на підприємстві працює лише хлорна група заводів, а це 10% від всієї потужності.
До речі, вчора під час селектроної наради Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко доручив головам облдержадміністрацій терміново вивчити питання готовності до локалізації подібних збоїв. Окрім цього, Держпродспоживслужба разом з фахівцями водоканалів має постійно здійснювати перевірку проб води та додатково контролювати якість.
Додома, що завтра, 27 липня, на “Вінницяоблводоканалі” мають відбутися громадське обговорення щодо необхідності підвищення цін на холодну воду для населення.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.