Вінниця встановили черговий рекорд: цього разу щодо кількості грошей, які вдалося зібрати спільнокоштом для реалізації громадських ідей в рамках проекту “Пітчинг Вінниця”.
Пітчінг – це термін, запозичений у кіноіндустрії. Пітчинг (від англ. To pitch – просувати, рекламувати) – невелика презентація проекту, створювана для залучення інвесторів. Тобто, якщо у вас немає коштів втілити цікаву ідею, пітчинг у цьому допоможе. Головне, щоб у короткій презентації було показано передісторію проекту, аудиторію, етапи реалізації та кошти, які для цього потрібні.
Підсумки кампанії з підтримки корисних громадських активностей підбивали вчора, 27 лютого в приміщенні “Соціохабу” на вул. Пушкіна. Організували проект організації “Подільська громада” та “Гармонія”, як головні натхненники проекту.
У випадку Вінниці проекти стосувалися передусім покращення міського середовища у широкому розумінні: від локальних урбан-ідей, до проектів, що мають на меті промоцію Вінниці у гастрономічній площині, надання допомоги переселенцям, створення в місті інклюзивного середовища для дітей та дорослих, пошук альтернативних шляхів для освіти вінничан тощо.
Серед дев’яти міст України, які беруть участь у пітчингу за підтримки “Британської ради”, Вінниця зібрала найбільше коштів на реалізацію програми “Активні громадяни” у нашому місті. Так, Вінницька міська рада надала 284 тисячі гривень, Британська рада – 200 тисяч гривень, депутати – майже 110 тисяч, 78 тисяч – внесок місцевого бізнесу, 23 тисяч – від Департаменту соцполітики, 8 тисяч – він інститутів громадянського суспільства Вінниці тож загалом на реалізацію пітчинг-проектів у нашому місті вінничани мали можливість залучити понад 700 тисяч гривень.
Як наслідок на конкурс надійшло понад 150 заявок, переважна більшість яких – від молодих громадських організацій, яким немає ще й двох років. В результатів відбору журі, яке складалося з громадських активістів і чиновників, було відібрано понад три десятки найбільш цікавих. Більшість з них стосувалися розширення інклюзивного середовища міста: організація спортивних змагань для дітей з ментальним особливостями, створення кімнат психологічного та сенсорного розвантаження для дітей із синдромом Дауна, підготовку першої в Україні вистави за участі людей на візках “Пори року” або “Yes, I can!”.
Читайте також: Танець не має меж: репортаж з репетиції першої в Україні вистави на візках. ФОТО
Окрім того не обійшли увагою і проблеми внутрішньо-переміщених осіб з Донбасу, яких лише у Вінниці – понад шість тисяч. Для них завдяки ГО “Спільна справа”, яка подала на пітчинг власний проект, організували можливість отримання юридичної та гуманітарної допомоги.
Найменш коштовним проектом, котрий переміг на пітчингу, стала ініціатива провести серію уроків для вінницьких школярів з питань захисту прав споживачів. За 1036 гривень понад сотні вінницьким учнів провели “інтенсив” із захисту власних прав включно з практичними заняттями. Найдорожчим проектом стала вже згада вистава “Пори року”, про яку дізналися тисячі людей і які дали можливість людьми з інвалідністю вперше в Україні вийти на велику театральну сцену в якості акторів.
– Ви знаєте, коли ми дивилися це дійство у театрі Садовського, тоді багато що хотілося сказати, але не виходило через клубок у горлі – емоції переповнювали. Вже потім, коли ми вийшли на вулицю з мером, він трохи помовчав і сказав: “Знаєш, гарну справу зробили”, – розповів під час свого виступу на вчорашньому заході в Соціохабі секретар міської ради Павло Яблонський.
Розповівши про найбільш знакові проекти минулорічног пітчингу, його організатори, зокрема Олена Данілова, вручила всім дотичним до цієї ідеї, відповідні нагороди. За тим учасники та організатори пітчингу залишилися в “Соціохабі” вже без камер та журналістів, аби вкотре спробувати знайти відповідь на “вічне” питання, як створити ще більшу синергію між громадськими активістами міста, а також покращити взаємодію з владою та бізнесом. Аби наступний пітчинг був ще більш багатим на ресурси та ідеї, а відтак – більш корисний для всієї Вінниці.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.