Вінниця входить у трійку лідерів за кількістю дронів, куплених для ЗСУ

17:45
Автор: Влада Мельничук
Become a Patron!

За результатами дослідження Transparent Cities, Вінниця входить у трійку лідерів за кількістю дронів, куплених для ЗСУ.

Як повідомляє Вінницька міська рада, команда проєкту DOZORRO Transparency International Ukraine проаналізувала як міста купували дрони для потреб ЗСУ у 2024 році. За результатами, Вінниця ввійшла до трійки лідерів, уклавши договори на постачання безпілотників на суму 311 мільйонів гривень.

За даними Transparency International Ukraine, у 2024 році міські ради уклали контракти на закупівлю дронів на загальну суму 3,14 мільярда гривень.

До десятки лідерів, які витратили найбільше коштів на закупівлю дронів увійшли 9 обласних центрів: Київ, Львів, Вінниця, Луцьк, Житомир, Дніпро, Рівне, Івано-Франківськ, Хмельницький та Кривий Ріг. Загалом ці міські ради витратили на дрони 2,5 мільярда гривень.

Найпопулярнішими серед муніципалітетів стали дрони серії DJI Mavic, зокрема модифікації Mavic 3T, Mavic 3E та Mavic 3 Pro. На них витратили близько 1 мільярда гривень. Також понад 870 мільйонів гривень витратили на інші безпілотні комплекси, такі як «Лелека», «Фурія», «Інтерцептор», «Оса» та «Чаклун».

FPV-дрони обійшлися містам у 538 мільйонів гривень.

Результати дослідження можна переглянути за ЦИМ посиланням.

Ілюстрація – Вінницька міська рада