З обіду 19 січня вінничани масово вийшли до озер, ставків та інших водойм міста, аби зануритися у воду та, згідно з віруваннями, очиститися таким чином від гріхів.
З 12:00 біля Вишенського озера в парку Дружби Народів зібралося кілька сотень людей, аби потрапити до ополонки, прорубаної в озері. На озері облаштували відразу дві локації, де можна було купатися: “офіційна” поблизу рятувальної станції та неформальна – навпроти центральної паркової алеї.
Біля рятувальної станції міська влада облаштувала невелику сцену, на якій виступали місцеві колективи народної пісні, а також чиновники та представники вінницьких організацій “моржів”.
Поруч підприємці встановили свої ятки з напоями та наїдками: чай-кава-випічка, канапки, шашлик та навіть уха за 15 гривень. Водночас багато вінничан приходили до озера з власними харчами, термосами та міцними напоями, аби відразу після екстремального купання зігрітися коньяком чи горілкою.
На Вишенці біля обох ополонок вишикувалася черга з бажаючих пірнути у воду: чоловіки, жінки, люди літного віку, багато молоді. Витиралися та перевдягалися тут же на снігу, дехто біг до власних авто. Про всяк випадок біля озера чергували рятувальники та “швидка”, а ще – встановили кілька біотуалетів.
Свято на ставку поблизу олійно-жирового комбінату розпочалося о 13:00. Тут в кризі ще напередодні ввечері вирубали ополонку у формі хреста, поруч також встановили хрест з льоду.
Біля ополонки постійно перебувало кілька чоловіків у термокостюмах та з рятувальним спорядженням: вони просили всіх присутніх не підходити надто близько до води, а у випадку інцидентів – були готові негайно опуститися під воду і рятувати людей.
Перед початком освячення води, перед присутніми – яких зібралося тут близько сотні – виступив дитячий творчий колектив, котрий під фонограму розважив місцевих різдвяною сценкою. З Вишенського озера сюди встигла прибути делегація чиновників Вінницької міської ради на чолі із заступницею міського голови Галиною Якубович.
Поки виступ артистів ще тривав на сцені, люди вже почали купатися у ставку. Їх спробував зупинити священник, закликаючи не занурюватися у воду, доки він її не освятить.
Тож багатьом, хто вже вийшов роздягнений на місток, довелося чекати на холоді завершення молитви, яку священнослужитель читав російською мовою.
Зрештою, людям таки дозволили пірнути у ставок і бодай на один день повірити у власне очищення від гріхів.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.