Вінниця посіла перше місце в рейтингу доступності для людей з інвалідністю

15:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінниця очолила рейтинг міст за доступністю для людей з інвалідністю – такими є результати дев’ятого всеукраїнського муніципального опитування, проведеного цьогоріч Міжнародним республіканським інститутом (IRI).

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради та відомо з результатів опитування IRI.

Так, відповідно до опублікованих результатів, 3% опитаних вважають, що у Вінниці доступ для людей з інвалідністю – на “відмінно”. Аналогічну оцінку надали лише мешканці Києва. Ще 26% серед опитаних вінничан оцінили доступність на “добре”, а 32% – на “середньо”. В сумі, позитивну та середню оцінку доступності у Вінниці надали 61% опитаних, що є найкращим результатом у порівнянні з іншими обласними центрами.

Результати роботи в напрямку безбар’єрності у Вінниці

За повідомленням міськради, в місті, зокрема, розвивають доступність на вулицях. Йдеться про облаштовані тактильною плиткою зупинки громадського транспорту, а також пандуси та понижені бордюри на пішохідних переходах. Зокрема, такі роботи навесні цього року комунальники виконували в середмісті Вінниці: на перетині вулиць Артинова – Грушевського і на перехресті з вулицею Магістратською. За словами директора департаменту комунального господарства та благоустрою Юрія Семенюка, там здійснено адаптацію 16 пандусів (понижень) на переходах.

Також відзначено транспортну інфраструктуру: містом курсують “занижені” трамваї, муніципальні автобуси та тролейбуси. Водії зобов’язані надавати допомогу людям з інвалідністю під час посадки та висадки з транспорту. Окрім того, на існуючих світлофорних об’єктах громади встановлено 179 звукових приладів для озвучення сигналів світлофору, призначених для осіб з порушенням зору. Враховуючи потреби осіб з порушеннями зору, у громадському транспорті Вінниці адаптували розміри трафаретів (назва та номер маршруту) та звукове оповіщення зупинок. А для інформування осіб з порушенням слуху в салонах встановлені інформаційні табло.

Крім того, міські багатоповерхівки облаштовують пандусами – минулого року облаштували 14 під’їздів багатоквартирних будинків. Цього року такі конструкції уже встановили біля третього під’їзду житлового будинку на вулиці Замостянській, 36, на вулиці Дениса Бабія, 70, на Учительській, 12, а також на вулиці Дмитра Білоконя, 20.

Пандусами також облаштовані 36 закладів загальної освіти. Торік облаштували пандуси у 15 бібліотеках-філіях, а також використали контрастні кольори для орієнтування осіб з порушенням зору на східцях. Також у фондах Централізованої бібліотечної системи наявні 594 книги для осіб з інвалідністю, з них: шрифтом Брайля – 33; збільшеним шрифтом – 22; інклюзивної літератури – 539.

Центри надання адміністративних послуг Вінниці теж обладнані елементами доступності – пандуси, позначки на сходах, ліфти, інформаційні термінали, таблички для осіб з порушенням зору і спеціальні кімнати особистої гігієни.

– Так, наприклад, адмінбудівля ЦНАПу на проспекті Космонавтів, 30, де розташований денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, повністю пристосована для доступу маломобільних груп населення завдяки наявності пандусів. Адаптований під потреби маломобільних людей і ЦНАП на вулиці Соборній. Для забезпечення доступу осіб із порушенням зору до адмінбудівлі Вінницької міської ради, встановлено “кнопку виклику” та звуковий маячок на вході, а на першому поверсі сходи позначено контрастними кольорами, – вказують в міськраді.

Також у Вінниці з 2007 року діє комунальний заклад “Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Гармонія” імені Раїси Панасюк”.

– На базі центру діє служба супроводу та служба перевезення людей на кріслах колісних. Фахівці служби супроводу надали за 2023 рік 2242 послуги, служби перевезення – 10 443 послуги. Вони продовжують працювати і зараз. Як правило такими послугами користуються люди з інвалідністю, найчастіше – з порушеннями опорно-рухового апарату, які потребують сторонньої допомоги, щоб вийти з дому та дістатися у певне місце – до вокзалів, лікарень та аптек, місць навчання, у Прозорі офіси та інші заклади з отримання соціальних послуг, для отримання психологічних та юридичних послуг, участі у виборах тощо. У службі перевезення на базі “Гармонії” чотири комфортабельні автівки, оснащені спеціальними підіймачами, – зазначають в міськраді.

Ілюстративне фото – volynnews.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.