-
19 Жовтня/ 12:15
Vinnytsia
Публікація19.10.1812:15
Вінниця отримала нагороду як місто, де найлегше вести бізнес в Україні. ФОТО
19 жовтня у Вінниці відбулося вручення нагороди за перемогу в рейтингу Regional Doing Business 2018, яку цього року здобуло саме наше місто.
Приз з рук операційного директора BRDO Олексія Дороганя отримав міський голова Вінниці Сергій Моргунов.
Нагадаємо, що минулого тижня у Києві було презентовано рейтинг Regional Doing Business 2018, який проводили Офіс ефективного регулювання (BRDO) спільно зі Спілкою українських підприємців (СУП). Саме Вінниця та регіон посіли перше місце в результаті проведеного дослідження, отримавши 334 бали, обігнавши Івано-Франківськ та Житомир, котрі розташувалися на другом та третьому місцях відповідно.
Операційний директор BRDO Олексій Дорогань підкреслив, що оцінювання проводилось за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування українських підприємців.
У фокусі було шість ключових складових:
- створення підприємства,
- отримання дозволу на будівництво,
- сплата місцевих податків,
- оформлення земельної ділянки,
- під’єднання до електромереж та електронні сервіси.
– Мірилом успіху країни є не просто рейтинги, дослідження чи статті в медіа, а те, чи відчули підприємці на собі, що вести бізнес стало зручніше і краще.
Важливо проводити такі опитування підприємців як на міжнародному, так і на регіональному рівнях. Треба дізнаватися в бізнесу: чи справді йому легко підключитися до мереж, чи справді він може зареєструвати свій бізнес онлайн, чи справді йому комфортно вести тут бізнес? Справжні, чесні дані є важливим для розуміння, чи справді в Україні легко вести бізнес.
Оцінка здійснювалася щодо легкості ведення бізнесу саме в обласному центрі – у Вінниці. Ця інформація є лише в підприємців, на управлінському рівні – її немає в державних органах влади, – зазначив Дорогань перед врученням нагороди.
Загалом дослідники опитали 2500 компаній і отримали 1317 анкет по всій країні. Вінниця показала найбільший прогрес в загальному заліку та за критерієм “місцеві податки”. Водночас Чернігівська область показала кращий прогрес за критеріями “отримання дозволів на будівництво” та “відведення земельної ділянки”. А Житомирщина – за критерієм “створення підприємництва”.
Окрім того Вінниця показала сильний прогрес – +24 бали – за критеріями “створення підприємства”, “оформлення земельної ділянки” (+15 балів) та “сплата місцевих податків” (+2) бали. У той же час наше місто погіршило показники за критеріями “одержання дозволів на будівництво” (-2 бали) та “приєднання до електромереж” (-9 балів).
Коментуючи ці показники, міський голова Вінниці Сергій Моргунов прокоментував деякі критерії:
– Приєднання до електромереж є болючим питанням для всієї країни. Ми готові вкладати в інвестиційні програми, але Обленерго не готові до подібних кроків. Дуже мляво це в них виходить. Окрім того дуже висока вартість підключення: у Вінниці це 847% від мінімальної ставки. Це нереально, для інвесторів це значний фактор щодо прийняття рішення про створення виробництва тут.
Схожа ситуація щодо отримання дозволів до будівництва: онлайн-заявки “стопоряться” на рівні Києва: ми вже неодноразово зверталися з цього приводу, сподіваємося що це питання буде вирішуватися, – сказав Моргунов.
Після отримання нагороди міський голова пояснив, чому, на його думку, Вінниці цьогоріч вдалося отримати цю нагороду:
– Місто Вінниця в різних рейтингах є лідером, не завжди на перших місцях, але чотири роки поспіль ми вважаємося найкомфортнішим містом для проживання.
Комфортність визначається всіма аспектами життя: не лише транспортом, ЖКГ, тощо, але й з точки зору ведення бізнесу. Успішність країн, міст і регіонів залежало перш за все від активності бізнес-середовища. І раніше виживали ті міста, де була розвинута сильно торгівля. Часи змінюються, але багато підходів лишаються незмінними. Наше завдання сьогодні – ефективно налагоджувати співпрацю з бізнесом щоб поповнювати міський бюджет і щоб створювати ці комфортні умови в місті. Коли є єдина сильна владна команда і сильна громада – це запорука успіху міста в усіх аспектах життя.
Приємно, що Вінницька область і місто Вінниця посіли перше місце, особливо з огляду на те, що минулого року ми були на дев’ятому. Ми оперативно зреагували на ті виклики, які були і протягом року досягли цих результатів.
Але враховуючи, що ми маємо 334 бали з 600 – це свідчить, що нам є над чим далі працювати і рано почивати на лаврах з огляду на те, що в інших містах показник менший. Вчитися ніколи не пізно, ми всі вчимося: в умовах проведення реформ, вчимося як правильно акумулювати фінансовий, людський та організаційний ресурс і як створювати умови, щоб громада розвивалася.
Я хочу подякувати вінницькому бізнесу, патріотичному бізнесу, який дає нам змогу розвиватися. Ми маємо компанії з великим світовим ім’ям, які знають у Європі та світі. За великим рахунком від вас залежить, як на нас дивитимуться іноземні інвестори і прийматимуть рішення, як їм розвиватися в нашому місті. Зараз ми повернулися із зустрічі з представниками компанії Head, які мають намір створити тут виробництво обладнання для зимових видів спорту. Ідеться про тисячу нових робочих місць і це дуже важливо особливо в умовах трудової міграції.
Дякую вам всім за те, що ми знаходимо спільну мову, що ми можемо рухатися далі і вчитися разом для того, щоб зробити Вінницю одним з найкомфортнішим містом не лише в Україні, але й у Європі, – сказав мер Вінниці.
Також до обговорення долучились активні підприємці міста, Рада підприємців при міському голові, представники бізнес-асоціацій та депутати Вінницької міської ради.
Захід відбувся за підтримки Офісу ефективного регулювання, Спілки українських підприємців та Вінницької міської ради, в рамках Марафону можливостей для бізнесу у Вінниці, на виконання Програми посилення конкурентоспроможності МСП м.Вінниці та Стратегії розвитку Вінниця – 2020.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
154 боєзіткнення та мінус 1100 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.