Вінниця очолила рейтинг прозорості найбільших міст України

17:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінниця очолила Рейтинг прозорості українських міст за 2020 рік. Водночас Вінницька область посіла друге місце у рейтингу прозорості областей України. 

Про це повідомили у Міжнародному центрі перспективних досліджень (МЦПД), де досліджували прозорість та фінансове здоров’я 50 найбільших міст та 24 регіонів України.

Прозорість міст

Повідомляється, що експерти проаналізували 77 параметрів кожної міської ради, оцінюючи прозорість інформаційної політики, складання бюджету, державних закупівель, розпорядження майном, соціальних послуг, кадрової політики, професійної етики тощо. У результаті переможцем Рейтингу стала Вінниця із показником 99 балів зі 100 можливих. Друге місце посів Хмельницький, третє – Сєвєродонецьк. Також до першої десятки увійшли Дніпро, Київ, Бахмут, Тернопіль, Кам’янське, Кропивницький і Мукачево.

Зауважимо, що у 2019 році Вінниця була на другому місці цього рейтингу.

– Рейтинг є особливо актуальним у зв’язку з децентралізацією в Україні й передання функцій влади на місця. Якщо раніше місцеві бюджети й рішення контролювалися з центру, то зараз більше влади переходить на місця. Місцева влада стає цікавішою й важливішою для людей, відповідно, за нею посилюється громадський контроль, – наголосив Єгор Киян, експерт МЦПД.

 

Прозорість областей

А в Рейтингу прозорості регіонів перші місця посіли Рівненська, Вінницька і Хмельницька області. Їх оцінювали подібно за 67 показниками прозорості. Також до першої десятки найбільш прозорих областей увійшли Волинська, Сумська, Запорізька, Тернопільська, Чернігівська, Львівська та Одеська області. А найгірші показники прозорості у Житомирської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Зауважимо, що у 2019 році Вінницька область була на третьому місті. 

– 9 із 22 регіонів поліпшили свою оцінку у порівнянні з попередніми рейтинговими показниками, – наголосила Юлія Проценко, експертка МЦПД. – Найдинамічніше покращення спостерігається у Херсонської та Чернівецької облрад (+19 позицій), а також Полтавської (+16 позицій). Протилежну динаміку продемонстрували Закарпатська, Хмельницька та Київська облради, а загальна оцінка знизилася у 10 з 22 регіонів.

Детальний рейтинг Прозорості міст можна переглянути за ЦИМ посиланням, а Рейтинг прозорості областей за ЦИМ посиланням. 

Єгор Киян пояснив, що для визначення рівня прозорості були використані відповіді на опитувальник МЦПД, відповіді на запити на інформацію, направлені через третю особу (“запит таємного клієнта”), проаналізована інформація у відкритому доступі на офіційних сайтах і з профілів муніципалітетів у соціальній мережі Facebook.

Захід відбувся межах ініціативи «Зміцнення демократичної стійкості ключових державних інституцій в Україні», яка здійснюється Міжнародним центром перспективних досліджень у партнерстві з Інститутом економічних та соціальних реформ у Словаччині (INEKO).
_
Ініціатива фінансово підтримується посольством США в Україні та спрямована на підвищення ефективності органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства та державного управління у сфері створення та нагляду за регіональною політикою, менеджменту державними підприємствами, моніторингу бюджетів та відкритості місцевої влади.

Графіка – local-governments.icps.com.ua
Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: Вінницька міськрада отримала “Кришталь року” за бюджетну прозорість

Читайте також: Вінниця отримала найвищий рівень інвестиційної привабливості

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.