Вінниця не отримала 8,8 мільйона гривень на добудову корпусу міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, що по вулиці Київській. У міській раді це пов’язують з тим, що Держказначейство зупинило фінансування усіх незахищених видатків.
Про це у коментарі Vежі розповів Андрій Очеретний, заступник Вінницького міського голови. З його слів, платежі зупинені й, попри домовленості, з 9 листопада “не йдуть”.
– 9 листопада 2020 року в нас були зареєстровані зобов’язання по добудові корпусу Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вулиці Київській (замовник – департамент капітального будівництва Вінницької міської ради) на суму 8 мільйонів 812 тисяч гривень. Ці кошти мають надійти з державного бюджету у державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). Станом на 25 листопада платежі не здійснені, і відповідно, в нас виникає питання: як діяти далі?
Зі слів Андрія Очеретного, це вочевидь пов’язано з тим, що Державне казначейство зупинило фінансування усіх незахищених видатків.
– Ці кошти виділені, вони є на казначейських рахунках, але вони не оплачені. Тобто ці зобов’язання підтверджені, взяті в роботу, але кошти не перераховують, – повідомив заступник міського голови.
Зазначимо: те, що державний бюджет не в змозі обслуговувати всі видатки, передбачені законом на 2020 рік, стало відомо вчора, 24 листопада. Таку інформацію з посиланням на двох високопосадовців у Кабміні повідомило видання “Економічна правда”.
Зокрема там зазначили, що зупинка фінансування Держказначейством означає те, що держава відмовляється від фінансування в першу чергу капітальних видатків (ремонт, реконструкція, будівництво й інші). Залишили лише захищені: заробітні плати працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати, погашення боргів.
Водночас зазначається, що останні запити від головних розпорядників бюджетних коштів на проведення не захищених видатків ДКС обслуговувала 20 листопада.
В “Економічній правді” повідомили, що зупинка означає що держава відмовляється від фінансування в першу чергу капітальних видатків (ремонт, реконструкція, будівництво і інші. – ЕП). За підсумками ІІІ кварталів 2020 року на ці потреби уряд витратив 45,8 млрд грн із запланованих на цей рік 112,6 млрд грн. Тобто, за три місяці до кінця року фінансуванню підлягали видатки ще на 66 млрд грн.
Таким чином, обмеження торкнеться ремонту та будівництва доріг. З прямо передбачених в бюджеті на цей рік 86,8 млрд грн “Укравтодору” на утримання автошляхів за 10 місяців витратили лише 2/3 суми – майже 57 млрд грн.
– Які ще програми не будуть профінансовані? Це програми, фінансування яких з тих, чи інших причин так і не розпочалось. Станом на початок листопада (останні дані Міністерства фінансів) таких було 74 програми на загальну суму 19,02 млрд грн. Частина цієї суми – видатки на відомства, які планували створити цього року, однак вони так і не запрацювали. Наприклад, 650 млн грн мали піти на Бюро фінансових розслідувань (створення аналогічного органу – Бюро економічної безпеки – Верховна Рада підтримала у першому читанні лише у вересні). Те ж саме стосується Комісії з регулювання азартних ігор, яку уряд повністю сформував лише 18 листопада, – йдеться у статті.
Зазначається, що коли у квітні парламент вносив зміни до державного бюджету, дохідні показники базувались на отриманні коштів від МВФ, проте Фонд призупинив співпрацю з Україною. Однак Співпраця з МВФ була зупинена після того, як Конституційний суд своїм рішенням фактично перекреслив досягнення у антикорупційній реформі.
Нагадаємо, в грудні 2019 року Уряд вже відмовляв Вінниці у фінансуванні створення нової лікарні “швидкої допомоги”, що ще раніше було передбачено в межах фонду соціально-економічному розвитку. Йшлося про суму близько 54 мільйонів гривень.
Фото – з архіву Vежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.