-
05 Жовтня/ 14:11
Vinnytsia
Публікація05.10.1814:11
Вінниця може отримати більше коштів на заходи для дітей: підписано Меморандум з UNICEF. ФОТО
Сьогодні, 5 жовтня, у Вінниці було підписано Меморандум про наміри та взаємодію між представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ/UNICEF) в Україні та Вінницькою міською радою.
Урочисте укладання такої угоди відбулося у приміщенні міськради за участю міського голови Вінниці Сергія Моргунова та керівника секції соціальної політики ЮНІСЕФ Артура Айвазова, а також заступниці міського голови Галини Якубович та керівниці проекту “Вінниця – місто, дружнє до дітей” Ірини Борзової.
Айвазов зазначив, що нині Вінниця увійшла до переліку лідерів ініціативи ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей”. Міста із таким статусом зможуть додатково отримати до своїх бюджетів 1% податку на дохід фізичних осіб на заходи для розвитку дітей.
Фактично Меморандум означає готовність Вінниці виконати низку умов, які дозволять нашому місту отримати статус “Громада, дружня до дітей”. Сергій Моргунов зазначив, що у Вінниці ще з 2009 року реалізується програма “Вінниця – місто дружнє до дітей”, що була розроблена на основі досвіду ЮНІСЕФ.
Меморандум зокрема передбачає отримання організаційної та технічної допомоги від ЮНІСЕФ. У свою чергу Вінниця має створити сприятливе середовище для молоді та дітей, шляхом реалізації різноманітних дитячих та молодіжних ініціатив на міському рівні.
Для цього протягом найближчого періоду у Вінницькій міськраді мають підготувати детальну програму, розраховану на найближчі роки. Після того, як програму затвердять рішенням виконкому, влада приступить до її виконання. Після цього стан виконання цієї програми буде оцінюватись представниками ЮНІСЕФу та у разі успішного виконання цього плану, Вінниця отримає статус “Громади, дружньої до дітей”. За словами Оксани Яценко, очільниці Департаменту освіту ВМР, увесь процес отримання статусу може займати близько двох років.
Перш ніж підписати Меморандум, виступили представники дитячих організацій та ініціатив Вінниці, які нині займаються реалізацією тих чи інших проектів, спрямованих на покращення життя молоді та дітей.
Зокрема із презентацією перед гостями виступили Віталій Пашкевич, заступник голови Ради лідерів молодіжного ГО “Союз старшокласників “Лідер”, а також Анастасія Галушко, члена міського громадського представництва уповноважених з прав дітей (дитячих омбудсменів). Обидва юні спікери розповіли представнику Дитячого фонду ООН Артему Айвазову про досягнення свої організацій, зокрема про проекти, які у Вінниці реалізовують діти для дітей.
Після цього Артур Айвазов розповів більше про ініціативу ЮНІСЕФ, а міський голова Вінниці – про те, які заходи Вінниця реалізовує, щоб підтримати дітей.
– Нині у Вінниці будується чотири садочки й 2020 року ми плануємо закрити питання з чергами до дитсадків, – також сказав міський голова. – Думаю, це один з найкращих показників серед обласних центрів. Окрім того, є співпраця з студентською молоддю, адже студентів цікавить питання працевлаштування. Через призму створення інноваційного технологічного парку, який розпочнемо робити в 2019 році, це дасть можливість створення додаткових робочих місць, щоб молодь могла створювати стартапи, працювати для свого розвитку і розвивати місто Вінницю.
Окрім цього, міський голова Сергій Моргунов у рамках зустрічі розповів, що готовий додатково виділити мільйон гривень на реалізацію дитячих ініціатив. Після такої приємної новини і відбулося підписання Меморандуму про співпрацю, яке представник фонду ООН назвав важливим історичним моментом, на який він давно чекав.
“Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Вона Вона була започаткована 1996 року як практичне втілення резолюції, що була прийнята на Другій Конференції ООН з населених пунктів (Хабітат ІІ). Нині ініціатива поширюється в усьому світі, її підтримали вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. Сьогодні ініціативою «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплено понад 30 мільйонів дітей.
Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад»; Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».
Ми підтримуємо амбітну мету — досягнути лідерства за кількістю громад, дружніх до дітей та молоді, таким чином поліпшуючи імідж країни, яка не лише поважає права дітей та молоді, а й ставить інвестиції в них на перше місце. Важливо зауважити, що в цьому процесі немає місця формальному підходу: статус «Громада, дружня до дітей та молоді» та відповідний логотип отримають лише ті муніципалітети, які справді заслуговують на це почесне звання і підтвердять його конкретними діями” – ЮНІСЕФ.
Читайте також:
167 бойових зіткнень та мінус 1130 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.