Вінницький академічний обласний театр ляльок разом із волонтерами поїхав на гастролі на Схід України. Для місцевих дітлахів працівники театру тричі на день влаштовують вистави, а для дорослих – невеличкі музичні програми.
Ще 13 серпня група з шістьох акторів та кількох волонтерів вирушила у населені пункти вздовж маршруту станиця Луганська – Маріуполь. Раніше команда зазначала, що подібна акція відбувається в Україні чи не вперше.
– Це взагалі перший раз, коли актори нашого театру поїдуть на схід і це є дуже важливим для нас, – каже директор театру Михайло Байдюк. – Причому, бажання поїхати висловили усі наші актори. Сподіваємося, що війна вже скоро закінчиться і тоді ми будемо їздити в мирні міста з виставами.
Як повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук головний режисер театру Олександр Свін’їн, нині вже вдалося показати вистави у Станиці Луганській, Широкому, Петропавлівці та Щасті.
Зокрема для місцевих дітлахів вирішили ставити дві вистави: «Півтори жмені» та «Веселе мишеня». Також волонтери прихопили із собою подарунки та сувеніри.
Ініціатором поїздки до дітей, що мешкають в зоні бойових дій є Олег Білик, керівник творчого волонтерського об’єднання «Арт-десант», голова Вінницької філії ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій». За його словами, така свого роду акція присвячена головному святу країни – Дню Незалежності.
– Не усі діти мають можливість поїхати, наприклад, у якісь табори для відпочинку або ж хоча б потрапити у мирні міста, тому вони потребують особливої підтримки, – каже Олег Білик. – Знаєте, вистава «Півтори жмені» була обрана не випадково: вона наділена гуцульським колоритом. Діти, які проживають на Сході України, взагалі мало що знають про те, що таке Західна Україна. Напевно, й війни б не було, якби свого часу в Незалежній Україні була якась внутрішня комунікація, внутрішній туризм. Люди зі Сходу, вочевидь, дуже рідко їздили до українців на Заході країни. Тому вважаю, що вистава «Півтори жмені» буде дуже цікавою і для дітей, і для дорослих.
Фото зі сторінки Олександра Свін’їна у Фейсбук
Читайте також: Тут оживає казка: як народжуються герої вистав у Вінницькому театрі ляльок
Дякуємо!
Тепер редактори знають.