Вінницький режисер зняв фільм за 100$ і переміг в міжнародному фестивалі

15:00
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Фільм «Висока гора» – це курсова робота молодого вінницького режисера Володимира Бакума, якого на написання сценарію надихнула історія сім’ї Сергія Нігояна – 20-річного хлопця, який першим поклав життя на Майдані у 2014 році.

Це вже третя робота молодого вінницького режисера, який наразі навчається в Київському Національному університеті театру, кіно і телебачення ім.І.К. Карпенка-Карого. Режисер фільму, який водночас є і його сценаристом розповідає, що ідея не прийшла сама, а це було завданням майстра, як курсова робота.

  • На початку минулої зими нам дали завдання створити курсову роботу (фільм), в якому були б відсутні діалоги, так зване кіно на органічне мовчання. Я дуже довго шукав вирішення фільму, щоб були відсутні діалоги, навіть ображався на майстра, що дав таке завдання з яким нереально справитись. Зараз дякую майстру і забираю свої слова назад. Завдання було нелегке, але дуже мотивуюче. Тему фільму теж шукав довго, але хто шукає, той завжди знайде. І я знайшов історію сім’ї Сергія Нігояна. В той момент зрозумів, що це саме те, що потрібно. Взяв за основу сам їх конфлікт і переніс в іншу площину, тоді й фільм повністю виправдав себе мовчанням, – розповідає про ідею створення фільму Володимир Бакум.

«Висока гора» – це фільм без жодного слова, в якому чудово показано відоме багатьом відчуття очікування. Життя головного героя (переселенця з Вірменії) проходить у догляді за садом та постійній тузі за сином, який скоро має повернутися з війни. Він мріє про одне – безтурботне життя з сином та квітучий сад, який нагадуватиме про Батьківщину. Син приходить, але йде на іншу війну – вже в Україні. Звичайно, плани сина і батька не збігаються. 14 хвилин відомої багатьом драми, переживань та багатослівного мовчання.

Проблем з підбором акторів у Володимира не було, адже режисер сам раніше грав у театрі і закінчив театральне училище. Серед друзів та знайомих знайшлись ті актори, яких він й уявляв, коли писав сценарій. Найбільше часу у Володимира зайняв процес підготовки, який тривав майже два місяці.

  • Все робилось за мої власні кошти. Бюджет фільму склав 100 $. Це насправді дуже мало, але практично все робилось на дружніх основах. Майже весь бюджет ми витратили на дорогу акторам та знімальній групі у Хмельницьку область в село Нова Синява.


Після першого показу в університеті Володимир почув багато критики щодо фільму, але це не зупинило хлопця у шляху до перемог. На даний момент фільм «Висока гора» вже здобув такі нагороди:

  • Рівненський міжнародний фестиваль «Місто мрії» (кращий український короткометражний фільм)
  • Канівський міжнародний фестиваль сучасного кіно (кращий короткометражний фільм)
  • Міжнарожний фестиваль «КіТ» (кращий авторський сценарій)
  • Міжнародний фестиваль «Кіномаршрут» (спеціальна відзнака від партнерів фестивалю)
  • Міжнародний кінофестиваль «Світло» (кращий короткометражний ігровий фільм .


Головними героями стали стрічки стали актор Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім.М.К. Садовського Микола Андрушко та хороший друг режисера, який раніше також був актором театру, Дмитро Демков. Володимир Бакум також отримав спеціальну нагороду, яка дає право показувати фільм «Висока гора» безкоштовно на 20 фестивалях країни.

Молодий режисер розповідає, що під час зйомок йому дуже допомагає акторське минуле.

  • Я намагаюсь кожну роль у фільмі сам програти і зрозуміти, що не так і як допомогти акторові справитись з роллю, – говорить Володимир.

З акторства в режисуру  він пішов тому що зрозумів, не все так гладко складається з професією театрального актора і відчував, що хоче створювати щось своє, незалежне.

  • Молодий режисер повинен керуватись тим, про що він хоче розповідати людям. Бути з народом і знімати кіно для них, – ділиться секретом успіху Володимир.

У Вінниці показ фільму відбудеться наприкінці січня. Щоправда, перегляд стрічки проходитиме у закритому форматі – його зможуть побачити лише студенти театрального училища та учні акторських студій.

Фото з особистої сторінки Володимира Бакума