Партнерський матеріал
До повномасштабної війни в компанії у Вінниці були чіткі плани – до початку року відкрити ще один офіс, коворкінг та доєднати до команди ще кілька сотень людей. Натомість з кінця лютого вінницький офіс ЕРАМ став одночасно і представництвом компанії, і тимчасовим прихистком для колег та клієнтів, які прямували зі сходу та центру на захід країни. Як працювалося в ЕРАМ у цьому місті останні два місяці, – діляться в ЕРАМ Вінниця.
Сергій Редько, керівник компанії у центральному регіоні, підтверджує, що антикризовий план зі збереження бізнес-процесів у компанії був. «Але плани на папері та реальне вторгнення такого масштабу – це різні речі. Найскладнішими були перші дні невизначеності». Але оскільки Вінниця відразу стала «перевалочним пунктом» для багатьох колег ЕРАМ з Києва, Харкова, Дніпра, півдня країни, невизначеність змінила велика кількість роботи.
Вінницький офіс, розрахований на 150 осіб, в перші тижні давав притулок для 50-70 людей щодня, на піку – більш як 100. Крім спеціалістів компанії, скористатися прихистком протягом 48 годин могли представники клієнтів та партнерів ЕРАМ. З часом потік людей зменшився до 15-20 осіб на добу, сьогодні це кілька осіб на день. В той момент в компанії попросили місцевих спеціалістів працювати з дому або ж коворкінга «Артинов».
Саме приміщення офісу розділили на зони – робоча, де можна було працювати, та прихисток. Останній облаштовували буквально «з коліс»: килимки для занять йогою використовували для спання, залишені подарункові новорічні пледи стали ковдрами, зсунуті офісні диванчики – спальними місцями. Стала в пригоді і сувенірна продукція спільноти ЕРАМ – брендовані пледи віддали вимушеним переселенцям, бафи та павербенки поїхали на передову. В кімнатах для переговорів та санвузлах – розмістили домашніх улюбленців. Забезпечували комфорт, як могли – на щастя, в офісі є кухня та душ.
«Дуже вдячний нашим сервісам, які працювали з додатковим навантаженням: команда безпеки зустрічала людей в будь-який час – і о першій ночі, і о четвертій ранку. Адміністративна команда працювала над відновленням порушених ланцюжків постачання, і часом було дуже складно, банально закінчувалися вода, кава. Технічна команда допомагала тим, хто зупинявся, з технікою – ремонтом, заміною, видачею нового обладнання», – коментує Сергій Редько. – «Не у всіх є родичі у Вінниці, але на якийсь час офіс ЕРАМ став домом добрих друзів для багатьох людей. Тут могли отримати допомогу, перепочити ті, хто провів багато виснажливих годин в дорозі».
Багато колег запрошували на ночівлю до власного дому. Хтось для цього виділив цілий будинок чи квартиру, одна колега за цей період прихистила у себе більше 170 спеціалістів з родинами та їх улюбленців. До речі, крім котиків та песиків для тимчасового перепочинку зупинялися черепашки, папужки, кролики.
Менеджерка з управління талантами у Вінниці Лілія Гапонюк з командою допомагала з розселенням, часом за день доводилося знайти помешкання для 150 людей. Загалом від початку повномасштабної війни вдалося допомогти більше 2-м тисячам колег. Якщо місць не вистачало, зверталися до місцевих ресторанів чи торгових центрів – на вулиці чи в машині ніхто не лишився.
Юля Усатюк, координатор роботи ком’юніті ЕРАМ, допомагала облаштуватися в офісі. Згадує, як одного вечора їй довелося шукати прихисток для родини з 12 осіб. Замість звичних 3-4 годин вони провели в дорозі 12. Нічліг знайшовся за кілька годин – виручили малознайомі люди. «В цьому було багато взаємодопомоги і згуртованості», – згадує вона.
Чимало волонтерів допомагали і продовжують допомагати армії, теробороні. Наприклад, ще з 2014 року EPAM Project Manager Сергій Варварський з однодумцями створили фонд, який сьогодні називається «Загартовані серця» та який активно допомагає як армії, так і переселенцям, лікарням. Допомогу госпіталям, переселенцям, блокпостам надавали багато колег – Артем Мірошніченко, Олександр Павловський, Антон Грядченко, Анастасія Драчук, Олексій Лубяний, Дарина Чадюк, Дмитро Терещенко, Юлія Шайдюк, Віталій Мазур та багато інших. Долучаються спеціалісти також і до кібервійськ. Більше 10 фахівців ЕРАМ Вінниця стали до лав ЗСУ чи тероборони, – їм також надається підтримка з боку компанії у вигляді фінансової підтримки родинам захисників.
Серед головних змін в представництві компанії – майже вдвічі збільшилася кількість спеціалістів за рахунок тих, хто обрав Вінницю як прихисток. Зараз в регіоні перебуває понад 900 фахівців, а було близько 550 спеціалістів. Попри війну, компанія продовжує активну роботу.
Серед пріоритетних завдань нового часу Сергій Редько називає кілька:
1. Безпека фахівців. Єдиним надійним варіантом здавалася релокація колег та їх родин з Вінниці до Румунії. Знайшли відповідальних перевізників, організували більше 4 рейсів за кордон. Втім, більшість колег все ж залишається у Вінниці.
2. Забезпечення можливості працювати. В перші тижні дзвінки з командою, клієнтами були щодня, інтенсивність комунікацій підвищилась в рази. Тому, щоб забезпечити надійний зв’язок на випадок перебоїв або збільшення навантаження, підключили систему Starlink. Загалом якщо на початку повномасштабної війни проєктною роботою могли займатися близько 80% фахівців, зараз цей показник перевищує 90%.
3. Забезпечення безперервності роботи для клієнтів. «Розуміємо, що економічний фронт є одним з найважливіших складових перемоги. Тому важливо було переконати клієнтів, що ми можемо продовжувати надавати якісно послуги, створювати ефективні рішення навіть в цих умовах», – коментує Сергій Редько. Поодинокі випадки виходів клієнтів все ж є, втім, частина з них – це планове завершення співпраці. Переважна кількість клієнтів лишилася і висловлює розуміння та шалену підтримку українцям.
Зараз у Вінниці, як і загалом в ІТ-галузі, не проводять активного найму, водночас до ЕРАМ приєднуються як вузькопрофільні спеціалісти, так і випускники програм ЕРАМ University. Останній приєднався в тому числі завдяки можливостям правового простору Дія.Сіті. Вже можна сказати, що попри все вінницька локація ЕРАМ продовжує працювати, генерувати якісні послуги і сплачувати податки до бюджету.
«Вважаю це досягненням, яке стало можливим завдяки такій рисі українців як згуртованість. Подібне ми спостерігали й під час революцій, і під час COVID-пандемії. Це відбувається і на рівні компанії, і на рівні країни, і на рівні місцевої професійної спільноти», – говорить Сергій Редько.
В перші дні саме завдяки активній позиції Вінницької ІТ-асоціації, відчувалося, що регіон не припиняє роботу навіть в кризовій ситуації. Мова не лише про інформаційну підтримку, але й організацію ІТ-волонтерства, передачу техніки армії, об’єднання для вирішення різних завдань. Це було особливо важливо в перші дні повномасштабної війни.
Незважаючи на війну, зараз ситуація у Вінниці відносно стабілізувалась. Нехай і без довоєнного широкого асортименту, в магазинах є вибір продуктів, на заправках – пальне, регулярно ходить громадський транспорт. Хоча про війну не дають забути моторошні звуки сирени та комендантська година, фахівці повернулися в робочий ритм, всі доступні в офісі місця заброньовані. Також в ЕРАМ Вінниця є місце і планам: відкрити новий офіс в центрі міста, який на 90% готовий, відновити в повному обсязі навчання в ЕРАМ University, допомагати відбудовуватися країні.
Фото надано ЕРАМ Вінниця та з архіву “Вежі”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.