Вінницький апеляційний суд заочно засудив жінку, обвинувачену у колабораційній діяльності, до 10 років ув’язнення. Зловмисниця добровільно очолювала клієнтську службу у Великолепетиському муніципальному окрузі соціального фонду рф по Херсонській області.
Як повідомляється на сайті суду, таким чином залишили без змін вирок Вінницького міського суду.
Так, жінка обійняла посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.
Однак в апеляційній скарзі адвокат обвинуваченої зазначив, що складу інкримінованого їй злочину в діях жінки немає. На його думку, вона, навпаки – допомагала людям. Тож просив вирок суду першої інстанції скасувати, а діяння обвинуваченої кваліфікувати за ч. 2 ст. 111-1 ККУ.
ч. 2 ст. 111-1 ККУ. Добровільне зайняття громадянином України посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, – карається позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
– В посадовій інструкції моєї підзахисної інформації про те, що вона повинна виконувати розпорядчі функції, немає. Тому суб’єктом злочину за ч. 5 ст. 111-1 ККУ вона бути не може, – вважає адвокат.
ч. 5 ст. 111-1 ККУ. Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території –
караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Проте апеляційний суд вирішив, що міський суд дії обвинуваченої кваліфікував правильно та ухвалив законний і справедливий вирок. Тож колегія суддів його не змінила.
В результаті колаборантці призначили 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах влади, підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності строком на 10 років. Також ухвалено конфіскувати все її майно, зокрема земельну ділянку площею майже 5 гектарів, а саму громадянку оголосили у міжнародний розшук.
Фото sud.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.