Вінницькі тези Гройсмана і Супрун про “нову архітектуру системи охорони здоров’я”

17:29
Автор: admin
Become a Patron!

16 листопада до Вінниці прибула велика делегація лікарів та медичних працівників на чолі з міністеркою охорони здоров’я Уляною Супрун та головою українського Уряду Володимиром Гройсманом. 

Тут вони оглянули нову операційну в лікарні Пирогова, а також поговорили про те, що вже вдалося досягти завдяки медичній реформі та що очікує лікарів та їхніх пацієнтів у найближчому майбутньому.

Ми виокремили головні тези виступів Уляни Супрун, Володимира Гройсмана та Голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка. Про нові зарплати лікарів, про те, що відбувається з вакцинацію, про заплановані експерименти, “нову архітектуру системи охорони здоров’я” та про страхову медицину – читайте нижче.

 

Про збодутки реформи

Володимир Гройсман

…”Сьогодні багато критики на адресу цих змін. Але коли з опонентами починаєш говорити про конкретику, вони відходять від конкретних речей і починають говорити загальними фразами”.

“Зарплата лікарів вже в цьому році зросла в два-три рази. З першого липня ми зможемо перейти на таку ж систему що стосується діагностики. Ситуацію треба вирівнювати. Нам треба завершити перетворення наших медзакладів на неприбуткові підприємства”.

“Наступного року місцеві бюджети зростуть на 41 мільярд гривень в результаті децентралізації. Головне завдання цієї реформи: нова якість життя. Це не мають бути хаотичні, а системні дії, які треба продовжувати і тоді ми отримаємо результат”.

“39 мільйонів рецептів вже виписано по програмі “Доступні ліки”. Це майже 300 найменувань препаратів”.

 

З презентації на екрані: 

За рік роботи програми кількість викликів екстреної допомоги з підозрою на інсульт, інфаркт та приступи бронхіальної астми зменшилися на 17 тисяч.

“Водночас є вкрай поганим рівень забезпечення екстреної медицини. Ми оберемо 5-6 регіонів, які найбільше готові та почнемо пілотний проект абсолютно нової системи екстреної медицини”.

 

Уляна Супрун:

“З реального старту трансформації системи охорони здоров’я в Україні пройшло чотири місяці.

Ми вже маємо 21 мільйон підписаних декларацій із сімейними лікарями. Півтори тисячі медичних закладів увійшли в процес і закінчили його. З липня ми почали здійснювати виплати закладам згідно укладених угод. Не розпочали цей процес лише 4 заклади в Україні.

Загалом виплачено майже два з половиною мільярди гривень згідно з укладеними деклараціями з сімейними лікарями. Давайте не збавляти цей темп”.

“Сьогодні у Вінниці ми бачимо, як це відображається на зарплатах лікарів: було 10 тисяч зарплати, стало 18 тисяч. У медсестри було п’ять – стало вісім. Це можливість переходу в інший соціальний прошарок, де лікар може мати гідне життя”.

“Ми познайомилися з лікаркою з Вінниці, яка вже хотіла їхати в Польщу, але тепер залишилася, бо має перспективу: вона вже набрала понад 1000 пацієнтів і має 12 тисяч зарплати”.

“Є ті, хто відверто гальмує цей процес: це зокрема Дніпро, Маріуполь, Херсон, Запоріжжя, Прилуки, Хмельницький. Таких міст-аутсайдерів 28. Прошу їх якомога швидше включитися в роботу”.

 

Олег Петренко:

“Раніше для того, аби мати гідну зарплату в цій галузі, обов’язково треба було мати стаж, купу надбавок за вислугу років і так далі. Тепер це можуть і молоді інтерни: він може мати зразу 12 тисяч, тому що його вибрали пацієнти”.

“Маємо живий приклад: багатодітна родина в Запоріжжі. Вони мають 10 дітей і з дільничним лікарем – постійні проблеми. Він постійно призначав антибіотики і так далі. Тепер вони обрали нового лікаря і економлять час і нерви”.

 

Вакцинація:

Володимир Гройсман:

Нам треба захистити українців. Вперше за сім років ми забезпечили вакцинами всіх українців: у нас є всі вакцини, передбачені національним календарем вакцинації.

Але люди ними не користуються. Ми досі чуємо про епідемії та окремі летальні випадки. Це наше пріоритетне завдання: нам треба захистити українців від таких уражень. Всі ці кампанії проти вакцин – це кампанії проти українців.

 

Уляна Супрун:

“Вакцини ми закуповуємо через UNICEF. Ми закуповуємо їх на 120% від потреби. Вони дістаються адресно на рівень області через “холодний ланцюг”, (аби дотримуватися умов зберігання вакцини – ред.). Ми робимо план закупівель вакцин на три роки вперед, щоб не допускати ситуації, коли вакцина раптово закінчилася”.

“Тим не менше цього року ми маємо 15 людей, які померли від кору. Така статистика – неприпустима для Європи. Ми бачимо найбільшу кількість захворювань там, де найменший відсоток вакцинованих”.

“Була ситуація, коли ціла школа захворіла на кір, повністю. Як з’ясувалося, холодильник, де зберігається вакцина, вимкнувся. Зникла електрика і в закладі не було резервного живлення, таким чином вакцина зіпсувалася”.

Володимир Гройсман:

“Треба пам’ятати, що лікарні належать місцям. Саме там інструменти, щоб створити нормальні умови. Там де держава зможе допомогти – ми допоможемо: у нас передбачено додатково майже 11 мільярдів для регіонального розвитку. Але без наведення порядку на місцях реформа буде неповноцінною”.

 

 

Сервіс

Олег Петренко:

“Всім доведеться опановувати комп’ютери. Ми поступово відмовимося від паперу. Картка пацієнта, рецепт, лікарняний, направлення – все здійснюватиметься в електронному вигляді. Ми допомагатимемо аптекам та закладам, які акцептуватимуть нові формати”.

З презентації на екрані:

Нова конкуренція за пацієнта: сім напрямків кращого сервісу

Такі планують впровадити стандарти сервісу для пацієнтів у медичних закладах:

  • Черговий лікар

  • Онлайн-запис

  • Пандуси

  • Зручні зони очікування

  • Wi-Fi

  • Якісне освітлення

  • Чисті туалети та питна вода

 

Страхова медицина

Володимир Гройсман:

Ми будуємо нову архітектуру системи охорони здоров’я. Далі під’єднати до неї страхову систему – не проблема. Фактично це саме зараз робить Національна служба здоровя, виплачуючи за надання послуг. Далі ми зможемо говорити про страхову медицину.

Читайте також: Гройсман обіцяє додатково 15 мільярдів на охорону здоров’я і до 40 кардіоцентрів по всій країні до кінця року. ФОТО

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.