Публікації за датами

  • 15 Листопада/ 18:38

    Vinnytsia

    Публікація15.11.1918:38

    Автор:Юлія Плахтій

    Вінницькі та харківські фахівці розробили евакуаційний модуль, який перетворює будь-який транспорт на реанімобіль. ФОТО

Фахівці Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону (місто Вінниця) спільно з харківськими інженерами розробили та вже випробували унікальний евакуаційний медичний модуль, що дозволить перевозити поранених на будь-якому транспорті. 

Як повідомляється на сайті Інформаційного агентства Міністерства оборони України “Армія Inform”, фактично модуль, вмонтований в звичайну машину, вертоліт чи літак перетворює транспорт на реанімобіль.

Зокрема, модуль обладнаний всім необхідним для того, щоб безпечно евакуювати вкрай важкого пораненого та при цьому паралельно здійснювати для порятунку життя інтенсивну терапію, вводити медикаменти, робити кисневі інгаляції, штучну вентиляцію легень. Одночасно є можливість відслідковувати стан пацієнта на моніторах з фіксацією всіх важливих життєвих функцій.

Як зазначив заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону полковник м/с Олександр Столяренко, пристрій розрахований на одного-двох поранених на ношах.

– За нашими пропозиціями та технічним замовленням харківські інженери виконали проектно-випробувальні роботи санітарного модуля. Наш пристрій розрахований на одного-двох поранених (хворих) на ношах та є ніби маленьким “саркофагом” для безпечного перевезення пацієнта. Він може монтуватися в будь-який транспорт: вантажний автомобіль, літак, вертоліт, – сказав Олександр Столяренко.

За його словами, подібні санітарні модулі є в багатьох країнах світу. Їхня вартість – від 500 тисяч доларів за найпростішу конструкцію фактично без медичного обладнання. Вінницькі медики знайшли вітчизняного виробника, готового виготовляти ці конструкції за ціною від 100 тисяч доларів. “Справа лише – за державною підтримкою цього проекту”.

Фахівці зазначають, що таким чином, коли межа між життям та смертю на війні вимірюється секундами, вчасно надана допомога суттєво збільшує шанси на порятунок та одужання. “Саме такі миті, які бойові медики називають «платиновими» 10 хвилинами та «золотою» годиною, є вирішальними для пораненого: матиме він повноцінне життя чи залишиться інвалідом. Статистика стверджує, що отримана протягом години перша лікарська та первинна хірургічна допомога збільшує шанси на виживання” – повідомляє “Армія Inform”.

Столяренко також говорить про існуючі проблеми з авіатранспортом. Наприклад, на операційно-реанімаційному літаку Vita та санітарному Ан-26 імені Дмитра Майбороди під час російсько-української війни було евакуйовано понад 6 000 поранених. Із них – приблизно 300 важкопоранених, які могли бути перевезені винятково авіатранспортом.

– Проте ми маємо розуміти, що «Віта» побудована на базі Ан-26 1978 року випуску і з кожним роком «старіє». В найближчій перспективі держава, скоріш за все, вже не матиме змогу утримувати окремий літак для медевакуації. Це надто дорого. Так, ринкова вартість якісного сучасного спеціалізованого санітарного літака – це десятки мільйонів доларів, – сказав Столяренко.

Він також підкреслив, що такі створені вінницькими та харківськими фахівцями модулі будуть корисні по всій території України: наприклад, їх можуть використовувати поліціянти, рятувальники та цивільні медики. “А це в нинішніх умовах реформування системи охорони здоров’я, коли відбувається скорочення багатьох районних лікарень, є вкрай актуальним” – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Вінничанина, який врятував пораненого під час операції з вивезення Цемаха, нагородили медаллю. ФОТО

Фото – Інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.