Публікації за датами

  • 30 Листопада/ 19:04

    Vinnytsia

    Публікація30.11.1819:04

    Автор:Дар'я Гоц

    Вінницькі студенти вшанували пам’ять померлих від СНІДу. ФОТО

Незважаючи на морозний вечір, близько 80 студентів сьогодні, 30 листопада, разом пройшли від “Зорі” до Будинку Офіцерів. У руках вони тримали лампадки та хором вигукували, що “молодь Вінниці за життя без СНІДу”. 

Щороку, 1 грудня у світі відзначають День боротьби зі СНІДом і такою акцією вінничани вшанували пам’ять померлих від СНІДу. Організували захід фахівці Вінницького міського центру соціальних служб.

Рухались студенти алеєю по вулиці Замостянській у супроводі поліції. Щодекілька секунд хлопці та дівчата дружно вигукували: “Три! Чотири! Молодь Вінниці за життя без СНІДу”.

Майже за півгодини уся колона дійшла до Будинку Офіцерів, де заздалегідь на землі виклали велику червону стрічку – символ боротьби зі СНІДом. На ній студенти залишили свої лампадки та взяли в руки червоні повітряні кульки, аби за декілька моментів випустити їх у повітря.

Починаючи з 1987 року, в Україні офіційно зареєстровано 280 358 ВІЛ-інфікованих осіб, у тому числі 84 045 випадків захворювання на СНІД. До речі, для порівняння, за період з 1987 по 1995 у Вінницькій області було офіційно зареєстровано лише трьох громадян з ВІЛ-інфекцією. У 2017 році випадків нового інфікування було вже 323. Майже за 20 років з початку епідемії та станом на 1 жовтня цього року у Вінницькій області було виявлено 5353 ВІЛ-інфікованих громадян України. З них 2291 встановлено діагноз СНІД, а загинули від хвороби 1150 чоловік. Лише протягом 2018 року, до початку листопада, на Вінниччині виявили 279 нових випадків ВІЛ-інфекції. Нині під медичним наглядом перебувають 2918 ВІЛ-інфікованих, з яких 1279 мають СНІД.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року на Вінниччині виявили майже 300 нових ВІЛ-інфікованих

Студенти Вінницького національного торговельно-економічного інституту розповіли, що прийшли на захід, щоб вшанувати пам’ять померлих від СНІДу та підтримати ВІЛ-інфікованих людей. Вони також розповіли, що знають про шляхи передачі ВІЛ і якби у їхньому оточенні був хтось із таким захворюванням – це не вплинуло б на їхні стосунки.

– Для мене це не принципово. Я б нормально ставилась до цієї людини і взагалі не розумію  людей, які дивляться на це негативно, – сказала Ліза.

– Але дивлячись, з якої сторони. Якщо дружити – то так, а якщо обирати собі пару для відносин, то я вважаю, що це дуже вагомий чинник, щоб не починати ці відносини. Тому що здоров’я твоє і твої дітей – це важливо, – додала Аліна.

– Але якщо ти любиш людину, то це не завжди стане перешкодою, – заперечив Максим.

– Так, але це трохи страшно.  Ти боїшся за своє здоров’я, і за здоров’я дітей, які можуть бути, тому мені було б трохи страшно. Але, можливо, є відважні дівчата, не знаю… – переконувала Аліна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці три дні діятимуть безкоштовні станції перевірки на ВІЛ 

Нагадаємо, що ВІЛ передається статевим шляхом, парентерально (через кров та інші біологічні рідини), від матері до дитини (під час вагітності, пологів, при грудному вигодовуванні). А ось через обійми, спілкування та інші побутові контакти – ні, а цього цілком достатньо принаймні для дружби.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.