«Настукали» – саме так можна охарактеризувати перемогу вінницького колективу «Flame Tap» на Чемпіонаті світу зі степу. Яна, Катерина та Євгенія до чемпіонату готувались самостійно, без жодної підтримки і привезли додому перемогу в категорії adults small group, а Яна Присяжнюк ще й бронзу в категорії adults solo female.
Коли чорношкірих рабів з Африки перевозили на кораблях в Америку, вони пританцьовували на місці, стукаючи ногами об палубу, дошки трюмів. Моряки копіювали їхній стиль, згодом це виросло в дуже своєрідний ірландський степ. Далі степ охопив усю планету, рознісся легким вірусом… і дійшов до вінницьких танцівниць, які нещодавно повернулись із престижного конкурсу.
З 2 по 6 грудня в німецькому місті Різа відбувався Чемпіонат світу зі степу – «IDO World Tap dance Championships», котрий традиційно щороку організовує Міжнародна танцювальна організація. Вінницю на ньому представляв колектив «Flame Tap», який складається із трьох дівчат – Катерини Костючик, Яни Присяжнюк та Євгенії Дудник.
Цю студію дівчата заснували 3 роки назад. Раніше вони займались в дитячому колективі «Степ Компанія», де й почали їздити на міжнародні змагання. Наразі у їхній власній студії проводиться набір на навчання до чемпіонатів світу.
Цього року на чемпіонат до Німеччини від України їздили танцівники з Вінниці, Одеси та Києва. Команда була приблизно 25 чоловік. Це мало порівняно з іншими збірними, але непогана цифра як для України.
– В останні роки степ стає популярнішим в Україні. Ми не єдині степісти. Існує декілька студій різного рівня розвитку та технічності. Є студії в Києві, Харкові, Одесі, можливо ще в інших містах, але вони не надто відомі. Взагалі, на міжнародних змаганнях достойно себе презентує Одеса і ми – вінничани. Ми танцюємо на вулицях міста влітку на свята для того щоб люди змогли побачити і зацікавитися цим стилем танцю. Команда Збірної України зі степу не є постійною, адже це пов’язано з попереднім відбором на чемпіонаті України. Тільки призові місця можуть представляти країну на світовій арені, – розповідає учасниця колективу Катерина Костючик.
Позаяк такий стиль танцю не досить популярний в Україні, вінницькі степістки постійно навчаються у міжнародних майстрів, співпрацюють з колегами з Одеси, їздять на майстер-класи, а також вдосконалюють свої здібності, навчаючи маленьких дітей. Звичайно, великою проблемою для таких гучних танців є приміщення. Ще нещодавно дівчата не мали навіть місця для репетицій, а для степістів це велика проблема, адже потрібно постійно вдосконалювати свої навички. На щастя, приміщення знайшлось і «Flame Tap» змогли інтенсивно готуватись до чемпіонату.
Гроші на поїзду дівчата збирали самостійно, хоча декілька разів звертались в міську рада за допомогою.
– Ми самі заробляли на поїзду. Окрім танців, я адміністратор в «Артинові», Женя – лаборант на кафедрі, Яна – адмін в перукарні. В Одесі краще підтримують танцівників, у нас ж все робилось власними силами – говорить Катерина.
Загалом Україна була вперше представлена у категорії adults small group, в якій наші дівчата здобули перемогу. Також вони вийшло до півфіналу та зайняли у загальному заліку восьме місце.
– Чемпіонат Світу – це маса вражень, емоцій, переживань. Ти працюєш рік і їдеш представити не тільки себе, а країну в цілому. Це також обмін досвідом з іншими степістами, це спілкування, тусовки. Це масштабна подія, на яку степісти чекають весь рік. Мені дуже подобається місто Різа, в якому відбувався чемпіонат. Люди дуже добрі та привітні, охочі допомогти, адже ми самостійно собі оплачуємо абсолютно все! Ніякої сторонньої допомоги не маємо, як наприклад, збірні США, Канади, Німеччини та інші, – ділиться враженнями учасниця колективу.
Надалі в планах вінницьких танцівниць розвиток, цікаві проекти з музикантами та популяризація степу в Вінниці. Дівчата говорять, що їм хотілось би частіше виступати, але немає можливостей в плані сцени та апаратури. Наступним кроком може стати поїздка на степфестиваль та чемпіонат Європи, але це може стати реальним лише за наявністю фінансових можливостей. Для кожної з них степ – це можливість виразити себе та створити власну музику за допомогою танцю.
Фото з особистої сторінки Катерини Костючик
Дякуємо!
Тепер редактори знають.