У Вінниці четверо школярів вирішили зробити свій внесок у збереження природи та започаткували еко-проект “EkoDISHes” або ж “Чиста планета у власній тарілці”. Учні спершу закуповують, а потім продають через соцмережі еко-посуд багаторазового використання.
Компанія поки невелика, четверо співробітників. Так, директору з продажів та креативному директору – по 11 років, а ось генеральний директор більш досвідчений – йому 13.
Як йдеться в сюжеті “Суспільне. Вінниця”, зокрема в асортименті – гумовий та бамбуковий посуд, а ще – бокси з пресованої пшениці та екологічні плетені торбинки.
Школярі є учасниками бізнес-школи. Раніше вони представили свою ідею на спеціальному конкурсі стартапів. Проект переміг та отримав грант на реалізацію, а повноцінно запрацював місяць тому.
Наразі команда “EkoDISHes” – це четверо школярів, кожен з яких має свою посаду (обов’язково керівну) та відповідає за той чи інший напрямок розвитку бізнесу. Також юні підприємці (трьом – по 11 років, гендиректору – 13) мають заробітну плату, яку отримують з продажів продукції. Їхнє завдання як команди – реалізувати посуд, який вони закуповують, та показати прибуток.
13-річний генеральний директор проекту Олександр Романенко розповідає, звідки пішла така назва проекту – “EkoDISHes” та якою є головна ідея.
– “Еко” – це еко, а “dishes” – це посуд. Це – багаторазовий посуд для багаторазового використання у повсякденному житті: ланч-бокс, стакан і ситечко. Не використовуючи одноразовий посуд, ви бережете природу, – розповідає бізнесмен.
Директор з продажу Богдан Магдич розповідає про переваги еко-продукції. Зокрема каже, що, наприклад, пресована пшениця розкладається втричі швидше, аніж пластик. До того ж, такий посуд неможливо розбити. Додає, що ситечка для проекту плете “вінницька бабуся”.
Як зазначено в сюжеті, наразі юні бізнесмени продали вже п’ять наборів еко-посуду.
В сюжеті повідомляється, що ідея еко-стартапу народилася в бізнес-школі, яку відвідують хлопці. Директорка школи Вероніка Сутункіна каже, що мета проекту — навчити дітей заробляти.
– Один з етапів навчання — це форум стартапів, куди ми йдемо та презентуємо наші ідеї перед інвесторами, бізнесменами нашого міста. Цього року стартапи були онлайн, і були присутні підприємці не тільки нашого міста, а й Києва, Одеси, Львова.
У бізнес-школі навчаються й дівчата. Наприклад, свій стартап «Найс кейс» розробила 11-річна Анна Романенко. Вона збирає бокси з солодощами, які готує сама, а також б’юті-бокси. Вже продала п’ять таких наборів.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.