Вінницькі паралімпійці здобули три нагороди на Кубку світу з лижних перегонів та біатлону

14:44
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

19 січня завершився перший кубок світу 2019 року з лижних перегонів та біатлону, що тривав з 12 січня у шведському місті Естерсунд. Вінницькі паралімпійці здобули три нагороди – дві “бронзи” та одне “срібло”.

Як повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України, в останній день змагань українській команді вдалось вибороти 1 срібну (Вовчинський Григорій, Кононова Олександра, Шишкова Оксана, Радь Тарас) та 1 бронзову (Решетинський Ярослав, Конашук Богдана, Буй Ірина, Кравчук Василь) медалі в естафетах.

А ось за підсумками змагань вінничани вибороли три медалі. Зокрема бронзовим призером змагань став біатлоніст з Вінниці Олександр Казік – двічі срібний призер ХІІ зимових Паралімпійських ігор 2018 року з біатлону та лижних перегонів (Пхьончхан, Республіка Корея), призер етапів Кубку світу.

Ірина Буй з міста Бар Вінницької області виборола срібну (біатлон) та бронзову нагороди (лижні перегони). Нагадаємо, Ірина Буй – бронзова призерка ХІІ зимових Паралімпійських ігор 2018 року з біатлону та лижних перегонів (Пхьончхан, Республіка Корея).

Таким чином в цілому загальним підсумком виступу національної паралімпійської збірної команди України стало 36 медалей, з яких – 6 золотих, 14 срібних та 16 бронзових нагород та перше загальнокомандне місце за загальною кількістю нагород та друге – за кількістю золотих медалей (після команди США).

Наступним змаганням, в якому братимуть участь українські паралімпійці, стане Чемпіонат світу з лижних перегонів та біатлону в Канаді. До події долучиться й вінничанин Олександр Казік.

Нагадаємо також, що під час минулорічної Паралімпіади в Пхьончхані, вінницького біатлоніста Олександра Казіка назвали головною сенсацією української збірної. Спортсмен  привіз додому одразу дві срібні нагороди.

Окрім того, за підсумками 2018 року титул найкращої пауерліфтерки світу отримала вінничанка Мар’яна Шевчук. Жінка встановила світовий рекорд на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед паралімпійців – підняла штангу вагою у понад 130 кілограмів.