На засіданні постійної комісії обласної ради з питань учасників АТО та бойових дій, депутати прийняли звернення до Верховної Ради про пришвидшення прийняття закону «Про цивільну зброю і боєприпаси».
Ініціатором такого звернення є заступник голови облради – Ігор Хміль. Це вже друга спроба депутата цього року винести на голосування проект рішення. Перша спроба була ще в червні цього року на засіданні постійної комісії уже з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності. Та чи підтримають цього разу дане звернення під час сесії – стане відомо вже у вересні.
У проекті звернення зазначено, що громадяни мають конституційне право на захист життя та майна, і навіть протидії злочинності, особливо тоді, коли на території держави відбуваються бойові дії:
- «Ми, депутати Вінницької обласної ради, висловлюємо глибоку занепокоєність з приводу того, що останніми часом в країні в цілому та на території Вінницької області значно збільшились випадки обігу та використання зброї пересічними громадянами, – написано в проекті рішення. – В більшості випадках таке використання зброї напряму пов’язане з вчиненням корисливих злочинів проти особи (грабіж, розбій, бандитизм, тощо) або з посяганням на її життя та здоров’я. Розвиненими країнами Європи та світу в цілому давно запроваджено механізми використання цивільної зброї та боєприпасів з метою захисту громадянами своїх прав та свобод».
На жаль, в країні є кілька нормативних актів, які суперечать нормам Конституції про рівність прав.
- «Статтею 24 Конституції України встановлено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи. Натомість тимчасова інструкція, затверджена наказом МВС України N379-ДСК від 13 червня 2000 року, встановлює вичерпний перелік осіб, які мають право на отримання дозволу на придбання, зберігання та використання вогнепальної зброї».
У зверненні також пояснюється, що громадяни вимушені купувати нелегальну зброю, бо в них немає вибору – неоголошена війна, злочинність.
- «Законодавча неврегульованість обігу цивільної зброї, по суті, змушує законослухняних громадян порушувати закон, оскільки перешкоджає реалізації елементарного природного інстинкту самозахисту кожної людини, що є природнім правом на життя».
Крім того, депутати порівнюють право громадан володіти зброєю з правом на володіння автомобілем.
- «Зброя, як і відповідно до статті 1187 Цивільного кодексу України автомобіль, є джерелом підвищеної небезпеки. Проте, на відміну від зброї, процедура набуття права власності на транспортні засоби чітко встановлена законом».
Нагадаємо, що за інформацією Нацполіції у Вінницькій області, за перше півріччя 2017 року виявлено 114 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
Фото politeka.net
Дякуємо!
Тепер редактори знають.