Публікації за датами

  • 15 Липня/ 15:30

    Eco hope

    Публікація15.07.1915:30

    Автор:Олеся Яненко

    Вінницька станція “глибокого” сортування сміття тимчасово зачиняється: організація “EcoHope” шукає еко-волонтерів. ФОТО

Навесні цього року організація “EcoHope” спільно з ГО “Наше Поділля” відкрила першу у Вінниці станцію “глибокого” сортування сміття, де вторинну сировину розподіляють аж на двадцять фракцій. Наразі команда активістів об’явила про тимчасову паузу в роботі станції у зв’язку з нестачею “ідейних” волонтерів та перенасиченням станції вторсировиною.

Ініціаторка створення станції “глибокого” сортування та вінницька еко-активістка Марія Юзькова розповіла, що охочих сортувати сміття виявилось навіть більше, чим вони очікували: за словами Марії, маленька кімната станції переповнена вторсировиною, а мішки з бляшанками та пластиком почали займати навіть сусіднє приміщення.

Вторинна сировина (вторсировина)  матеріали і вироби (пластикові, скляні, металеві пляшки та банки, макулатура,  метал та інше), які після первісного використання (зношування) можна вживати у виробництві повторно як сировину.

— Багато людей хочуть сортувати, — каже Марія, — але ми виявилися не готові до тих обсягів вторсировини, яку нам приносять на станцію. 

Еко-активістка говорить, що основною метою їхнього проекту є просвітницька діяльність, адже крім сортування на станції, команда організовує екскурсії та влаштовує інтерактивні лекції у школах, на станції та фестивалях.

— Ми — освітній проект, який має навчити сортувати і запустити цей механізм у маси, — каже Марія. — А так сталося, що освітня мета вийшла на другий план, а зараз ми просто накопичуємо вторсировину. Були випадки, коли люди приносили торби з невідсортованим сміттям і просто залишали, думаючи що то ми маємо пересортовувати.

Дівчина додає, що команда “Ecohope” хотіла б надалі займатися просвітницькою діяльністю, а сортувальний процес, за її словами, повинні організовувати комунальні служби, у яких є більше впливу та компетенцій.

— Сортувальні станції у місті — це питання до влади, адже у нас немає бюджету встановлювати їх самостійно, — каже Марія. — Ми хочемо налагоджувати діалог з чиновниками, аби вони на рівні ОСББ чи громад могли б організувати сортувальну станцію у кожному будинку. Таким чином жителі менше платили б за вивіз сміття, а відтак економили гроші. Кошти отримані від здачі вторсировини можна спрямовувати на розвиток прибудинкової території.

Зокрема дівчина просить міську владу та майбутніх народних депутатів звернути увагу на процес сортування у місті, аби вирішувати проблему не силами волонтерів, а відповідними комунальними службами. Марія додає, що вони намагалися вести діалог з КП “Ековін”, але за її словами “вони займаються тим, чим займаються і їх все влаштовує”.

Наразі команда “Ecohope” шукає волонтерів, які могли б не тільки працювати на станції, але організовувати інформаційні кампаній у школах та університетах.

— Більш за все потрібні ті, які будуть займатися просвітницькою діяльністю не тільки на станції, допомагаючи людям сортувати, а й у своїх школах та університетах, — каже Марія. — Нам потрібно знайти людей з різних сфер діяльності: бізнесу, шкіл, університетів, дитячих садочків, підприємств, аби в кожній такій ланці були люди, що готові відповідати за процес сортування на місці. Також ми шукаємо логістів, які будуть вести діалог з підприємствами, та люди, які відповідатимуть за наші соціальні мережі і робитимуть фотографії.

Для того щоб долучитися до команди вінницьких еко-активістів, потрібно заповнити гугл-форму за ЦИМ посиланням. 

Фото надані Марією Юзьковою

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Олеся Яненко

Дякуємо!

Тепер редактори знають.