Вінницька школярка ініціювала проект проти цькування у школі. ВІДЕО

10:27
Автор: Vежа
Become a Patron!

Тринадцятирічна Софія Квят, яка навчається у восьмому класі, вирішила боротися із цькуванням у школі та розповісти про існування такої проблеми в суспільстві. Для цього школярка ініціювала проект “Ні булінгу”. 

Дівчина розповідає, що таким чином вирішила допомогти людям розібратися, що таке булінг і якщо вони стануть свідками такого явища – сприяти зменшенню випадків цькування, повідомляють у сюжеті UA: Вінниця.

 

Ідея написати свій проект виникла ще минулого року. З того часу Софія опитала школярів та вчителів у своїй школі і з’ясувала, що більшість навіть не знає, що таке булінг.

– Замість  того, щоб “булити” учнів, які менші за статусом або ще щось, можна намагатись їх зрозуміти і допомогти їм якось. Тобто допомогти не лише морально, а й фізично підтримати на уроках або просто піти разом знайти якісь інші інтереси.

Проект школярки підтримала громадська активістка Світлана Дубина.

– Дуже рідко таке буває, коли одна з учениць запросила і захотіла якось креативно попрацювати з дітьми. Підлітки взагалі не дуже люблять моралі, коли їм читають якісь лекції чи настанови. Їм хочеться чогось такого, де буде відображено їхнє бачення тієї чи іншої проблеми.

Тому розібратися з тим, що таке булінг у школі, вирішили у форматі соціального театру.  Серед складових проекту – гра, яка вчить працювати у команді, не боятися демонструвати лідерські якості та працювати у команді.

– Завдяки цьому проекту, люди які займаються булінгом можуть побачити своїх однолітків під іншим кутом і зрозуміти, що люди дійсно є індивідуальними і це така ж особистість, яка має такі ж права, як і інші люди, – поділилась враженнями від проекту розповіла восьмикласниця Олена Небава.

За даними ЮНІСЕФ 67% дітей в Україні зустрічалися з випадками булінгу, а 24% школярів вважають себе жертвами цькування. 44% школярів зберігають позицію сторонніх спостерігачів.

За словами начальниці відділу ювенальної превенції Нацполіції Вінницької області Людмили Кузнєцової, хоча між дітьми часто виникають непорозуміння, але не було зафіксованого жодного випадку булінгу у вінницьких школах.

– Якщо є один агресор, то ще є 99% учнів у класі, які можуть проти цього булера налаштуватись таким чином, щоб переконати його в тому, що це непотрібно і недобре. Тому, якщо Софія буде впроваджувати цей проект серед однокласників, потім серед учнів всієї своєї школи, а потім хтось з однолітків перейме це в інші навчальні заклади, то це буде допомога поліції, допомога дорослим в протидії такому негативному явищу.

Для того, щоб більше дітей дізнались про проблему булінгу та шляхи її вирішення, свій авторський проект Софія презентуватиме в усіх школах Вінниці.