Вінницька обласна рада спрямувала три мільйони гривень на першочергові потреби сил територіальної оборони на Вінниччині.
Відповідні зміни до “Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2021-2025 роки” та зміни до рішення “Про обласний бюджет Вінницької області на 2022 рік” затвердили сьогодні, 15 лютого, на позачерговій сесії обласної ради.
Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий на початку сесії звернув увагу на посилення активності російських військ на кордоні з Україною та необхідність покращити стан територіальної оборони в Україні.
Також на позачерговій сесії виступив командир окремої бригади сил територіальної оборони Юрій Парадюк, який розповів, що наразі для сил територіальної оборони області невідкладними завданнями, які потребують вирішення в найкоротший час (до кінця березня 2022 року) щодо наданих (матеріальних – авт.) фондів, є облаштування кімнат зберігання зброї та облаштування кімнат для режимно-секретного органу.
Також він додав, що обсяг видатків, потрібних до 31 березня на першочергові завдання для всіх військових частин сил тероборони сягає 3 мільйонів гривень, а для подальших завдань до кінця 2022 року – до 29 мільйонів гривень.
Загалом на позачергову сесію винесли три питання, два з яких стосувались оборонної сфери.
Виділення 3 мільйонів гривень на першочергові потреби було винесено окремим питанням на позачергову сесію. Зрештою рішення “Про внесення змін до рішення 15 сесії обласної Ради 8 скликання від 24 грудня 2021 року № 288 «Про обласний бюджет Вінницької області на 2022 рік» підтримали 65 депутатів.
Як йдеться в пояснювальній записці, кошти виділяються “на забезпечення заходів мобілізації, підготовки до територіальної оборони, матеріально-технічне забезпечення суб’єктів територіальної оборони – КЕВ м. Вінниця)”.
Крім цього 66 депутатів підтримали зміни до “Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2021-2025 роки”. Разом з тим, за словами Галини Якубович, до проекту рішення, який є на сайті облради, наразі включили “лише один ресурс – три мільйони гривень, виділених на першочергові потреби”.
Що ж стосується решти ресурсів, необхідних на програму, то депутати спершу мають розглянути на черговій комісії “який ресурс на які заходи потрібен”, а згодом розглянути це питання на сесії (первинний проект рішення передбачав, що прогнозований обсяг фінансування з обласного бюджету лише у 2022 році збільшився б на 40 мільйонів 190 тисяч та на 6 мільйонів 950 тисяч – з бюджету Вінницької міської ради).
Ілюстративне фото – volyn.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.