Публікації за датами

  • 06 Квітня/ 16:40

    Vinnytsia

    Публікація06.04.2216:40

    Автор:Vежа

    Вінницька історикиня для допомоги ЗСУ оголосила продаж традиційних віночків власного виробництва. ФОТО

Вінницька історикиня та етнографиня Марія Куряча виставила на продаж віночки власного виробництва, які є реконструкцією елементів традиційного українського одягу та виготовленими за старою технологією. Зібрані кошти дослідниця планує передати на потреби Збройних Сил України. 

Відповідну інформацію Марія опублікувала на своїй Facebook-сторінці. До допису також прикріплено фото низки робіт дослідниці та історичні світлини.

Мені хочеться допомогти фінансово збройним силам, де служать і мої рідні, та місцевим волонтерам. А ресурс особистий вичерпний. В мене вже був досвід роботи на замовлення для колекціонерів у Канаді. Тепер хочеться поновити ці зв’язки. Для кожного майстра і колекціонера важко прощатися з тим, що плекалося так довго. Але я хочу, щоб це допомогло іншим.
Всі транзакції обов’язково опублікую на своїй сторінці. Весь прибуток піде на допомогу. Ви отримуєте собі частинку українського строю, який можна навіть носити чи зберегти, як експонат. А ще в них можна одружуватися, – йдеться в дописі дослідниці.

Марія Куряча з українським восковим вінком Фото 2017 року

 

На фото рідні Марії дідусь Петро та його сестра Тетяна в день її весілля

 

Фото дня весілля української пари в Крижополі Україна 1940 і роки

 

Реконструкція традиційного вінка з Томашпільського району на Вінниччині зазначається що такий головний убір підійде для дівчини підлітка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як зазначає дослідниця, протягом довгого часу вона записувала інтерв’ю, збирала старі зразки українського традиційного одягу та відтворювала їх. Її реконструкції були представлені на виставках (ознайомитися з ними можна за ЦИМ посиланням); вона писала дослідження про них.

За словами Марії, кожна квітка чи елемент віночку виготовляється вручну за старими технологіями. Матеріали: різні види паперу, тканини, фольги, дроту та віск.

Технологію виготовлення “воскових” вінків на Вінниччині внесено до списку нематеріальної культурної спадщини України (інформація з сайту Мінкульту). 

Реконструкція вінка з Чечельницького району

 

 

Реконструкція вінка Східного Поділля

 

Реконструкція вінка з Погребищенського району

Квіти фіксуються гарячим розтопленим воском і стають твердими. На виготовлення кожного такого вінка йде від кількох тижнів до місяця часу. Ці вінки стали поєднанням українських традицій та європейської моди часів модерну. Технологія до нас прийшла з Європи в середині ХІХ ст, але форма українська. І це те, що буквально виражає нашу європейськість та вираження національного, – розповідає дослідниця про свої роботи. 

Реконструкція вінка Крижопільського району

 

Цей вінок за словами Марії не є реконструкцією але він виготовлений за старою технологією Наразі вінок вже знайшов свою власницю

Зазначимо, що деякі вінки вже вдалося продати. Щодо придбання можна звертатися до Марії, зокрема, на її Facebook-сторінку.

Під фото в дописі за ЦИМ посиланням зазначено ціни в гривнях та доларах. Там же можна ознайомитися з усіма виробами, виставленими етнографинею на продаж. Усі віночки будуть відправлені з шовковими стрічками кольорів Державного Прапора України. Відправка здійснюється Укрпоштою.

Фото – з Facebook-сторінки дослідниці

Читайте також: Російсько-українська війна – 6 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: Як допомогти нашим: волонтери, пункти збору у Вінниці та загальноукраїнські реквізити

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.