-
09 Вересня/ 15:50
біг
Публікація09.09.1615:50
До Вінниці дістався «Всесвітній біг заради гармонії»
Бігуни із шести країн світу сьогодні, 9 вересня, пронесли Вінницею факел єдності, який колись тримали Нельсон Мандела і Мати Тереза.
Учасники міжнародної естафети «Всесвітній біг заради гармонії» – 25 українців та ще з десяток іноземців. Вранці вони зібралися на межі міста з боку Західного автовокзалу. Саме звідси марафонці почали свій маршрут Вінницею. А дорога їх веде до Риму – там біг має фінішувати 8 жовтня.
Марафонці так хочуть показати усьому світу, що не мають значення вік, стать, національність чи релігія – усі люди єдині, особливо, коли займаються спортом. Дійсно, серед учасників забігу були представники Австрії, Хорватії, Словаччини, Мексики, Великої Британії, Білорусі та Молдови.
У складі української команди – вінничанин Володимир Сухоставський. Він почав бігати у 50-річному віці, щоб показати приклад онукам. Володимир під час дводобового забігу, який відбувся у червні, здобув бронзову медаль.
– Зараз мені 56, почуваюся чудово, відколи бігаю. Тепер для мене пробігти 10 кілометрів – як пройти 100 метрів, усім такого бажаю! Донька, натхненна моїм прикладом, теж почала бігати. Сподіваюсь, ми станемо «бігаючою» нацією.
Володимир Сухоставський
Віталій, координатор пробігу через Вінницю, розповідає, що команда постійно змінюється.
– В процесі марафонці змінюють один одного, адже лише Україною маємо пробігти понад 1 500 кілометрів. Незмінним символом марафону є факел, який тримали у руках тисячі людей – учасників марафону і не тільки.
Віталій, координатор пробігу по Вінниці
Так, факел свого часу тримали Мати Тереза, Михайло Горбачов, Нельсон Мандела, Карл Льюіс та інші відомі люди. Вінничанам теж пощастило торкнутись до цього міжнародного символу єдності.
Серед вінничан-учасників марафону був Ігор Мудрик – бігун, який зайняв друге місце у міжнародному марафоні «Самоперевершення-2011», бігав і п’ятитисячний нью-йоркський марафон, а нещодавно із другом подолав 1 800 кілометрів українською територією.
– Біг – це постійне змагання із самим собою. Але коли ти бачиш, що сьогодні зміг зробити хоч на крок більше – додається сил йти ще далі. Тому, хочете бігати – робіть це з усвідомленням, що таким чином перемагаєте самого себе.
Ігор Мудрик
Під час пробігу Вінницею, колону бігунів супроводжували два поліцейські патрулі та сотні захоплених поглядів перехожих.
Зазначимо, цьому всесвітньому марафону вже 29 років. За цей час у ньому взяли участь представники 100 країн, які пробігли понад 60 тисяч кілометрів. Засновником цього дійства є Шрі Чинмой – індійський громадський діяч та спортсмен.
Цьогоріч учасники марафону стартували із Португалії 24 лютого, збираючи на своєму шляху все нових бігунів. В Україні естафета почалася із Рівного 24 серпня.
Через п’ять днів українці добіжать до кордону із Молдовою, а європейські бігуни продовжать марафон далі.
Читайте також:
Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 6 травня тимчасово не буде води чи світла
Дякуємо!
Тепер редактори знають.