-
18 Липня/ 20:32
Vinnytsia
Публікація18.07.1920:32
Вінниччина посіла перше місце в Україні за обсягом виконаних будівельних робіт
Сьогодні, 17 липня, під час засідання колегії обласної державної адміністрації підбили підсумки соціально-економічного розвитку Вінниччини за перше півріччя 2019 року. Вінниччина посіла перше місце в Україні щодо індексу будівельної продукції та третє у всеукраїнському рейтингу за кількістю проведених процедур електронних закупівель в системі ProZorro.
Як повідомляється на сайті ОДА та вінницької обласної ради, сьогодні на засіданні колегії керівники профільних департаментів облдержадміністрації звітували про успіхи області у сільськогосподарському, промисловому, медичному секторі та інших економічних та соціальних сферах розвитку області.
Зокрема, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко проінформував про основні показники, які характеризують стан економіки регіону. Зокрема він зазначив, що відповідно до індексу промислового виробництва, за 5 місяців поточного року область посіла друге місце серед регіонів України. За попередніми даними, за 6 місяців 2019 року індекс становить 120%, що, у свою чергу, дозволило збільшити експортний потенціал майже на 14%.
У січні-травні 2019 року підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 35,3 мільярда гривень. Частка області у загальнодержавному обсязі складає 3,3%. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення за січень-травень 2019 року становить 22 тис 527 грн.
Завдяки динаміці зростання капітальних інвестицій зросли обсягів будівельних робіт. Зокрема, за січень-травень поточного року обсяг виконаних будівельних робіт склав понад 3 млрд грн та зріс у 2,6 рази, порівняно із відповідним періодом 2018 року. Індекс будівельної продукції в січні-травні 2019 року порівняно із січнем-травнем 2018 року становить 257,6%. За цим показником Вінниччина посіла перше місце в Україні.
За словами посадовця, у січні-травні 2019 року приріст середньомісячної заробітної плати до відповідного періоду становив понад 21%.
Також, протягом звітного періоду вдалося забезпечити приріст виробництва підприємств переробної промисловості на 25%.
Щодо капітальних інвестицій, за І квартал 2019 року їх обсяги зросли на понад 27% порівняно із відповідним періодом 2018 року, і склали більше 2,8 млрд грн.
У промисловому секторі економіки протягом січня-червня 2019 року реалізовано 15 інвестиційних проєктів на загальну суму майже 1 млрд гривень, створено близько 430 нових робочих місць. Цьогоріч також планується реалізувати ще 47 інвестиційних проєктів на загальну суму майже 2,5 млрд грн. Заплановано створити майже 1300 нових робочих місць.
За 5 місяців поточного року обсяг експорту товарів склав 636 млн. дол. США, що на 13% перевищує показники відповідного періоду минулого року. В експорті товарів значна частка поставок стосується країн Європейського Союзу і становить 37% за звітний період поточного року.
Щодо проєктів соціального спрямування та інфраструктури, у 2019 році на реалізацію проєктів за 8-ма бюджетними програмами з державного бюджету передбачено понад 1 млрд 430 млн грн. для Вінницької області. Також цьогоріч зріс обсяг фінансування (субвенції) на автомобільні дороги місцевого та державного значення.
Зокрема, у 2019 році на реалізацію інвестиційних проєктів у Вінницькій області з Державного фонду регіонального розвитку передбачено 227 млн грн, з яких 212 млн грн спрямовано на реалізацію 22 інвестиційних проєктів, зокрема, у спортивній галузі, галузі освіти, охорони здоров’я, культури, розвитку інфраструктури та центрів безпеки.
Щодо екологічного напрямку, то на сьогодні погоджено реалізацію 30 проєктів, що реалізуються за рахунок коштів обласного екологічного фонду. Зазначені проекти стосуються техногенної безпеки, відповідної утилізації ТПВ, збереження водойм, охорони атмосферного повітря тощо.
На засіданні також повідомили, що Вінницька обласна державна адміністрація посідає третє місце у всеукраїнському рейтингу за кількістю проведених процедур електронних закупівель в системі ProZorro.
Обсяг залучених прямих інвестицій (акціонерного капіталу) з країн світу в економіку області на 1 квітня 2019 року становив 225,2 млн дол. США, що на 1,1% більше обсягів інвестицій на початок року, та в розрахунку на одну особу населення склав 144,3 дол. США.
У січні-березні 2019 року в економіку області іноземними інвесторами вкладено 3,4 млн дол. США прямих інвестицій та вилучено 0,6 млн дол. США акціонерного капіталу нерезидентів. За обсягом прямих іноземних інвестицій область займає 17 місце серед регіонів України, а за темпом приросту – 9 місце. Інвестиції надійшли з 55 країн світу. Переважна більшість інвестицій (83,3% загального обсягу акціонерного капіталу) надійшла з країн ЄС – 187,6 млн дол. США, з інших країн світу – 37,5 млн дол. США (16,7%).
За І півріччя 2019 року забезпечено виконання зведеного бюджету області по власних надходженнях доходів загального фонду – при плані на 6 місяців 3900,7 млн грн надійшло 4239,5 млн грн доходів, тобто бюджет області виконано на 108,7%, додатково до плану отримано 338,8 млн грн доходів. До річних показників по доходах, затверджених радами, виконання становить 48,2%.Порівняно з відповідним періодом минулого року власні надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів збільшились на 687,0 млн грн, або на 19,3%.
Вінниччина також займає провідні позиції за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства, а також за показниками обороту роздрібної торгівлі. Володимир Мережко заявив, що “за результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за І квартал 2019 року, Вінниччина посіла перше місце на всеукраїнському рівні за напрямком «економічна ефективність»”:
— Вінниччина займає лідируючі позиції за основними показниками в аграрному секторі, — каже посадовець. —
Саме тут відбувається концентрація капіталу, що дозволило збільшити обсяги сільськогосподарського виробництва, рівень якого за 5 місяців поточного року становить 114,8% .
Про виконання програмних завдань стимулювання аграрного бізнесу поінформував директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук. Він зазначив темпи обсягів виробництва за січень-травень 2019 року складають 114,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 126,5%, в господарствах населення – 93,0%.
За січень-березень 2019 року в сільське господарство залучено капітальних інвестицій на суму 721 млн грн, що на 1,8% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів за цей період залучено капітальних інвестицій на суму 987,9 млн грн. Питома вага регіону у загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції за січень-травень 2019 року склала 11,5%.
Станом на 1 квітня 2019 року в сільське господарство вкладено 18,7 млн дол. США прямих іноземних інвестицій, приріст їх з початку року складає 1,4 млн дол. США.
Станом на 1 липня поточного року в агропромисловому комплексі області реалізується 84 інвестиційних проектів на суму 6,4 млрд грн. В тому числі в галузі тваринництва здійснюється реалізація 33 проектів щодо будівництва та реконструкції тваринницьких приміщень, в рослинництві – 7 проектів, для розвитку аграрної інфраструктури планується реалізувати 8 проектів із будівництва та реконструкції сучасних зерноскладів загальною потужністю 436,7 тис. тонн, 10 проектів з будівництва та реконструкції зерносушарок, 7 проектів із будівництва та реконструкції плодосховищ на 10,8 тис. тонн. В харчовій та переробній промисловості реалізується 12 проектів загальною вартістю 922 млн грн щодо будівництва та модернізації виробничих потужностей переробки сільськогосподарської продукції.
Директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович розповіла про реалізацію завдань щодо продовження медичної реформи. Станом на 1 липня 2019 в області функціонує 52 заклади первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входять 310 лікарських амбулаторій, 711 фельдшерсько-акушерських пунктів, 48 закладів вторинної медичної допомоги та 36 закладів обласного підпорядкування.
На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» усі заклади первинної медичної допомоги підключилися до електронної системи охорони здоров’я, усі лікарі первинного рівня надання медичної допомоги зареєстровані в «eHealth», на даний час на одного лікаря первинної ланки припадає в середньому 1449 підписаних декларації. Станом на 11 липня поточного року в електронну систему надійшло 1 266 027 декларацій. В області підписанням декларацій охоплено 80,2% населення, що становить І рейтингове місце по Україні.
57 закладів первинної медичної допомоги (52 комунальних неприбуткових підприємства, що становить 100% від усіх закладів первинної медичної допомоги та 5 приватних закладів), підписали договори з Національною службою здоров’я України. Загалом за І півріччя 2019 року НСЗУ виплатила закладам первинної медичної допомоги області 375,1 млн грн.
Щодо реалізації заходів з питань впровадження реформи у сфері освіти виступив виконувач обов’язків директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк. Зокрема він зазначив, що в області функціонує 785 закладів дошкільної освіти, у тому числі 151 навчально-виховний комплекс та 21 інший заклад освіти, що мають дошкільні відділення. Всього дошкільною освітою охоплено понад 55,7 тис. дітей.
Мережа опорних шкіл узгоджується відповідно до формування добровільних територіальних громад, проводиться робота щодо створення опорних шкіл в решті ОТГ.
Департаментом освіти і науки облдержадміністрації було забезпечено в повному обсязі фінансування ІІІ обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, на що з обласного бюджету було виділено близько 600 тис. грн. Це дозволило залучити до його проведення 1943 учні з усієї області, з них 932 учнів стали призерами, в тому числі: 134 – вибороли дипломи першого ступеня, 284 – другого та 514 – третього.
На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» виділена субвенція з державного бюджету у розмірі 43 млн 299,2 тис. грн. Ці кошти передбачені на закупівлю дидактичних матеріалів – 10 млн 824,8 тис. грн, сучасних меблів – 17 млн 319,6 тис. грн, музичних інструментів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту – 15 млн 154,8 тис. грн.
Читайте також:
У Вінниці зафіксували ще два випадки зливання мешканцями відходів в непризначені для цього місця
Дякуємо!
Тепер редактори знають.