Вінниччина лідирує в Україні за кількістю справ про сімейне насильство. ГРАФІКА

21:33
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінниччина та Полісся – серед областей-лідерів України, де зареєстровано найбільше заяв про сімейне насильство. 

Про це йдеться в новому дослідження проекту “Тексти”, в якому було проаналізовано Єдиний реєстр судових рішень на предмет наявності справ про сімейне насильство.

Найбільше розглядають справ щодо домашнього насильства на Вінниччині у Калинівському районі. Одразу за ним велику кількість справ щодо насильства в сім’ї зареєстрували у Хмільницькому, Літинському та Тульчинському районах.

Тексти.org.ua переглянули справи по сімейному насильству у Судовому реєстрі і визначили райони, де їх більше, ніж в середньому по країні. За їхніми данними, сімейне насильство переважає у сільських місцинах, особливо на Поліссі та Вінниччині.

Кількість справ перерахували на 10 000 людей у кожному районі.

Як видно із карти, у Вінницькій області найбільше зареєстровано справ із домашнього насильства у Калинівському районі245-370 випадків на 10 тисяч осіб. Дещо менше кількість – від 125 до 245 випадків на 10 тисяч осіб зареєстровано у Хмільницькому, Літинському та Тульчинському районах. Щодо решти Вінниччини, то зафіксовано до 125 випадків домашнього насильства на 10 тисяч осіб.

Загалом у статистиці досінують сільські райони

Щоправда, не всі випадки домашнього насильства до поліції та суду, однак дані із Реєстру показують загальну тенденцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світлана Дубина: «У домашньому насильстві родичів немає»

За інформацією ГУ Нацполіції у Вінницькій області, у 2017 році надійшло понад 7,8 тис. повідомлень громадян за фактами скоєння сімейно-побутових конфліктів, з них 90% (більше 7 тис. осіб) – від жінок, майже 9% (700 осіб) – від чоловіків та 1% (77 осіб) – від дітей. За останні п’ять років у поліції відзначають тенденцію збільшення таких звернень щороку на 6-9%. Станом на 1 лютого 2018 р. на обліках в органах поліції перебуває 4550 кривдників, з яких 4114 – чоловіки, 630 – жінки та 6 – неповнолітніх.

Зокрема в 2017 році поліцією було винесено 1221 захисний припис, поставлено на превентивний облік 5 527 осіб, які вчиняли насильство в сім’ї, 6090 правопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності, 1016 кривдників направлено для проходження корекційних програм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не можна битися!”: п’ятирічні вінничани влаштували акцію проти домашнього насильства. ФОТО

Між іншим, на початку цього року в Україні відбулися певні зміни в законодавстві про домашнє насильство, деякі з цих змін вже вступили в дію, а частина набуде чинності в січні 2019-го. Тепер на кривдників та кривдниць в сім’ї чекає кримінальна відповідальність, а секс «без згоди» вважатиметься зґвалтуванням. Передбачене створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства і насильства за ознакою статі. У ньому будуть дані про кривдника та скривджену людину і про обставини випадку такого насильства. Він не буде відкритий, але дані в ньому зберігатимуться протягом 10 років.

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства: 0-800-500-335 або 386 (з мобільного). Також існує Вінницька обласна “лінія довіри”: 0-800-750-475. Телефон “гарячої лінії” ГО “Ла Страда – Україна” – 116-123. Усі дзвінки безкоштовні та конфіденційні.