Вінниччина – лідер України з виробництва молока

19:31
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

За 10 місяців 2017 року Вінниччина стала лідером серед інших областей України з виробництва молока. Окрім цього, лідируючі позиції займаємо за обсягом валової продукції сільського господарства.  

Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, розповідаючи про роботу аграрної сфери області за 10 місяців поточного року. За його словами, на сьогодні в господарствах області нараховується 158 тисяч корів і за 10 місяців 2017 року вдалося отримати 727 тисяч тонн молока, що вивело Вінниччину на перше місце.

За інформацією чиновника, сьогодні в регіоні працює майже три тисячі сільськогосподарських підприємств та близько 283 тисяч особистих селянських господарств, що обробляють 1,8 мільйони гектарів сільськогосподарських угідь. За 10 місяців 2017 року у Вінницькій області вироблено 7,5% валової продукції сільського господарства України, що також є досить позитивним результатом.

Виробництво цукру очікується понад 2,7 мільйона тонн. В області сьогодні працює 7 цукрових заводів.  

  • Кожен п’тий кілограм виробленого цукру – це вже безпосередньо цукор вінничан. Цукрова галузь в області розвивається динамічно і ми спостерігаємо, що на рівні України у нас найбільше цукрових заводів і постійно збільшуються площі посіву буряка. Цукор – це такий стратегічний продукт, який корситуватиметься попитом як на внутрішньому ринку, так і на зовнішньому.

Щодо зернових культур, планується отримати валовий збір близько 5 мільйонів тонн.  За попередніми розрахунками у 2017 році Вінниччина виходить на перше місце серед регіонів України

Окремо Микола Ткачук зупинився на питанні інвестицій в сільське господарство області. За перше півріччя поточного року капітальні інвестиції в сільське господарство склали 1,8 мільярди гривень, а це, порівняно із аналогічним періодом минулого року, на 59% більше.

  • У нас сьогодні реалізується більше 86 інвестиційних проетків, які складають сьогодні досить потужний потенціал. У поточному році вже введені в роботу три молочно-товарні ферми, відкрито два свинокомплекси,  три зернові склади, фруктосховища та овочесховища – це все ті інвестиційні проекти, які в перспективі даватимуть гарний результат. Крім того, збільшується кількість робочих місць.

За 8 місяців поточного року зовнішньо-торгівельний оборотпродукції в агропромисловому комплексі склав 621 мільйон доларів США, все тому, що продукція з Вінниччини експортується в інші країни світу.

Окрім цього, в області діють державні програми. що покликані підтримувати сільськогосподарські підприємства:

  • Програма по відшкодуванню банківських відсотків аграріям, на що наша область отримала понад 25 мільйонів гривень.
  • Відшкодування виробникам коштів за придбану техніку вітчизняного виробництва.
  • В рамках стратегії розвитку Вінницької області діє програма особистих селнських господарств та розвитку кооперативного руху. У рамках цієї програми виробники отримують пільгові кредити. На сьогодні вже понад 300 осіб отримали компенсаційні виплати на загальну суму понад один мільйон гривень.

Сьогодні в сільськогосподарських підприємствах області працює понад 36 тисяч штатних працівників, а за січень-вересень середня заробітня плата складає 5884 гривні. За словами чиновника, це на 51% більше, ніж було за аналогічний період минулого року.