Сьогодні, 1 квітня, зареєстровано петицію до Вінницької міської ради, у якій пропонують прибрати гаражі на прибудинкових територіях у місті та облаштувати там загальні автопарковки.
Ініціативу запропонував вінничанин Руслан Савчук. Він пропонує знести гаражі (але не гаражні кооперативи), які розташовані на прибудинкових територіях, біля садочків та інших об’єктів забудови, на землях або прибудинковій території певного багатоквартирного будинку або громади. Автор петиції зазначає, що індивідуальний гараж займає значно більшу площу, ніж сам автомобіль на парковці. До того ж, коли людина має гараж, але не користується ним через відсутність автомобіля, то вона не дає можливості користуватись місцем іншій людині, яка не має де залишити своє авто.
– Як відомо, основна частина дозволів на розміщення гаражів у Вінниці була видана ще при радянській владі або в 90-х роках, ніби для користуванням гаражами людям з інвалідністю, які там мали зберігати свій транспорт. Вже минуло 30 і більше років, а гаражі не зносяться, не прибираються, не робиться благоустрій на цій території, хоча природньо, що багатьох тих людей з інвалідністю вже немає серед живих. А гаражі переходять у користування їхнім дітям, – зазначає Руслан Савчук. – Індивідуальний гараж може бути лише в гаражному кооперативі чи на території приватного будинку.
До того ж, вінничанин вказує, що гаражі поставлені абияк і часто там збираються безхатченки або наркозалежні люди.
Аби вирішити проблему з гаражами у місті, Руслан Савчук пропонує створити загальнодоступний реєстр усіх гаражів та позначити їх на мапі, ще й вказати власників та навіть марку автомобіля.
– Щоб кожен мешканець міг перевірити, чи дійсно виїжджає з того гаража така машина. Якщо не так, то мав змогу подзвонити в міськраду на гарячу лінію і попросити перевірити. Все повинно бути прозоро! Не обов’язково вказувати весь номер, досить марку автомобіля, колір та перші три знаки номеру.
Окрім цього, автор звернення вважає, що варто проводити аукціони на користування гаражним місцем і тому, хто запропонує найбільше грошей, матиме право користування гаражним місцем на три роки.
– Другим етапом має бути знесення гаражів та на їхньому місці побудова сучасних паркомісць для користування місцевими мешканцями. Паркомісця бажано не закатувати в асфальт, а придумати, щоб там ще росла трава. Користуванням паркомісцем має бути платним! Має бути встановлена плата за користування паркомісцем в розмірі, наприклад, 5 гривень на добу. В залежності від фінансової участі в побудові паркомісця, мешканець звільняється від сплати на 2-3 роки. Користувач такого паркомісця, що платить абонплату, несе відповідальність за прибирання від бруду, листя та снігу, – додає Руслан Савчук.
Ініціатор петиції пропонує, щоб безоплатним місцем користувались лише люди з інвалідністю, які мають автомобіль, з обов’язковим підтвердженням цього права раз на рік.
– Потрібно проводити постійно інформаційну кампанію з донесення вінничанам інформації, що земля в місці – це цінність, і не має право однієї людини, наприклад, на користування гаражем, обмежувати в цьому ж праві інших людей, яких більшість, – вказує Руслан Савчук.
Наразі петицію підтримали чотири людини. Для того, щоб її розглянули у міській раді, необхідно зібрати щонайменше 350 підписів. Залишити свій голос можна ще протягом 14 днів за посиланням ТУТ.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.