Три “золота”, одна срібна та ще одна бронзова медаль – такий здобуток вінничани привезли з Чемпіонату Світу зі спортивних танців, який відбувався у жовтні у Пекіні. Пара дев’ятнадцятирічних Катерини та Андрія Мороз – двійнята, а тренувала їх до змагань мама.
Взагалі у Чемпіонаті світу брали участь 615 учасників з 16 країн. Серед них у складі української збірної – вінничани Катерина та Андрій Мороз. Разом з ними весь шлях пройшла мама і водночас особистий тренер Ірина Мороз.
Сьогодні, 22 жовтня, чемпіони Світу розповіли про свої враження від змагань та про плани на майбутнє. Як зазначив Андрій, після того, як вони здобули першу медаль, він був переконаний, що на цьому не зупиняться і отримають ще декілька.
– Я розумів, що там присутні також досить гарні суперники, які показують на паркеті гарний професійний танець і тому відчуття були досить напружені. Було нелегко танцювати багато разів за вечір і щоразу пам’ятати заради чого ти йдеш до цієї цілі і намагаєшся зробити від нашої пари все, що лише можна, не лише для перемоги, а щоб показати, що Україна також має гарних талановитих спортсменів, які можуть показувати такий результат.
Катерина та Андрій – двійнята, яка разом займаються танцями з шести років і жодного разу не міняли парнерів, а тому розповідають, що між ними утворився гарний зв’язок і вони розуміють один одного лише з погляду і без слів чи дотиків.
– За стільки років у парі, звичайно, повести партнерку вже можна навіть її не торкаючись. “Ведеться” вона чудово, як машина з Німеччини, – жартує хлопець. – Правда, спершу було таке непорозуміння у танцях… Це було в шість років і це була більше боротьба, а не танці. Але ми намагаємось взагалі не сваритися.
– Коли ми виходим на паркет, Андрій лише подивиться на мене, а я вже розумію, що мені потрібно трохи праворуч чи ліворуч стати, – додає Катерина. – Тобто, навіть на такому рівні ми відчуваємо один одного.
Щоправда, сміючись вони зауважили, що мати за тренера рідну маму досить непросто. Та й сама Ірина Мороз підтвердила, що для виховання дітей-чемпіонів знадобилося чимало часу та зусиль.
– Починаючи з найменшого віку, по крапельці додавався професіоналізм, висока естетика, артистизм і все це накопичувалось. В результаті, маємо такий результат. Звичайно, особливо вдалий 2018 рік, цей неймовірний Чемпіонат Світу. Діти, Андрій та Катя, танцювали, практично не сходячи з паркету, і намагались брати участь у всіх змаганнях, де лише могли, відповідно до свого віку. Найголовніше – зал “вибухав” оваціями, китайці підходили і аплодували нам, просили автографи, хотіли сфотографуватися, побути поряд та потримати наші кубки…
До речі, на столі перед спортсменами виставили чимало кубків, грамот та медалей, які вони отримували за свою багаторічну кар’єру. Невеличкі за розміром статуетки з парою танцюристів, яких загалом було 10, вони отримували у Пекіні після перемоги у кожній з номінацій.
собливу увагу тренерка приділила танцю, в якому вони об’єднали навички з різних видів спорту.
– У своєму танці пасодобль ми використовували гімнастичні стрічку. Тобто, зазвичай пасодобль – це танець кориди, дівчину уявляють такою “Кармен” – іспанкою з червоною квіткою у волоссі. Ми ж показали, що пасодобль значно ширший і взагалі це той танець, який уособлює собою мистецтво взаємовідносин чоловіка та жінки. Стандартно у світі такий танець у чорно-червоних тонах, а у нас це було представлено у жовтих костюмах. Такого ще раніше не було, – розповіла Ірина Мороз. – До нас підходили китайські хореографи і вони були в захваті від цієї ідеї, відмічали, що це було новим і незвичним. Теж ми з великим відривом з цим танцем зайняли перше місце.
Ірина Мороз також зазначила, що тренувати важко як власних дітей, так і чужих, але якщо тренуєш інших спортсменів – відчуваєш більшу відповідальність, не лише перед самим собою, а ще й перед їхніми батьками. Однак, першими вихованцями, які стали Чемпіонами світу, стали саме рідні діти тренерки.
Щодо Катерини, то дівчина розповіла, що перш за все відчувала велику відповідальність, адже представляла всю Україну і хотіла показати якнайкращий результат і показати, що в нашій країні є таланти та люди, які здатні багато чого досягти.
– З іншої сторони, я завжди відчуваю нереально круті емоції, тому що мені подобається те, чим я займаюсь і дійсно дуже круто, коли ти виступаєш і тебе чудово сприймають. Ти викладаєшся на всі сто відсотків і до тебе теж йде віддача. Тому я дуже люблю виступати на різних Чемпіонатах Світу чи турнірах, відчувати цю атмосферу і отримувати лише позитивні емоції.
До речі, сьогодні Андрій та Катерина не лише танцюють, а ще й тренують дітей і цього року вже зі своїми вихованцями їздили на Чемпіонат України, як тренери та здобували призові місця.
На зустрічі також були присутні заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк та начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Сергій Чернявський. Вони привітали Катерину та Андрія та зазначили, що пишаються тим, що завдяки спортсменам з Вінниччини на Чемпіонаті у Пекіні підіймався український прапор і просили їх не зупинятися на досягнутому та рухатися далі. Також запевнили, що у майбутньому будуть всебічно розвивати спорт в області.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.