Публікації за датами

  • 14 Листопада/ 12:49

    GETECO

    Публікація14.11.1812:49

    Автор:Vежа

    Вінничани посіли третє місце на міжнародному конкурсі бізнес ідей

Три розробки від науковців та студентів Вінницького національного аграрного університету взяли участь у Міжнародному молодіжному конкурсі бізнес ідей “STARTUP-ПРОЕКТ”. Конкурс спрямований на розвиток підприємницької ініціативи та креативного мислення, навичок бізнес-моделювання та проектування, а також перевірку реалістичності ідей.

Міжнародний конкурс тривав з 12 листопада у Єревані, Вірменія. Загалом було представлено 87 проектів від учасників з України, Вірменії, Латвії, Казахстану, Молдови, Росії, Білорусії та Грузії. Однак, у другий етап змагань потрапили лише 18 проектів, три з яких від Вінницького національного аграрного університету. Науковці та студенти представили власні розробки: автоматизовану гідроферму з можливістю віддаленого керування (GETECO); Vegetech; VibroMill, повідомляють у прес-службі Вінницької облдержадміністрації.

Якщо детальніше, то Vegetech має на меті створення енергоефективного комплексу для вирощування помідорів в умовах підвальних приміщень із використанням різних джерел освітлення. Впровадження адаптивної технології передбачає отримання якісної розсади помідорів та інших овочів і плодів в умовах захищеного ґрунту. Це дозволить отримати якісний розсадний матеріал і забезпечити споживачів великих міст свіжою продукцією у будь-яку пору року.

GETECO або “Автоматизована гідроферма з можливістю віддаленого керування” передбачає створення автономної та роботизованої ферми, де для вирощування використовується метод гідропоніки (спосіб вирощування рослин без ґрунту на поживних розчинах). Це забезпечує вдвічі пришвидшений ріст і повноцінний розвиток рослини, при цьому збільшуючи врожайність продукту на 50-60%.

Третій проект VibroMill вже раніше отримав перемогу на Міжнародному конкурсі стартапів у Данії. Його ідея полягає у створенні технології для подрібнення сипучих речовин. Як VежА писала раніше, цей вібромлинок дозволяє подрібнювати речовини до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів, а це в п’ять разів тонше за людську волосину. Вважається, що це дає змогу краще активувати матеріал. Якщо подрібнити на такому млині лікарські засоби, то вони будуть засвоюватися щонайбільше за годину, а не за декілька, як при звичайному подрібненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вінничани перемогли на світовому конкурсі університетських стартапів. ФОТО

Зрештою, після декількох етапів конкурсу, до фіналу потрапив проект GET-ECO. Команда розробників отримала “бронзу” за свій стартап і везе до України визнання вітчизняних інноваційних розробок.

Зауважимо, що оцінювали проекти міжнародне журі, до складу якого увійшли представники ділових кіл та бізнес освіти з країн Східного партнерства та Європейського союзу.

Фото зі сторінки ВНАУ у Facebook

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.