Розробка молодих науковців Вінницького Національного аграрного Університету отримала перемогу у номінації «Social Media Award» на Кубку світу в Копенгагені.
Як повідомляє сайт 20 хвилин, йдеться про University Startup World Cup (USWC-18), в якому взяло участь 70 команд із 40 країн світу. Фінал інтелектуального турніру відбувся у п’ятницю, 12 жовтня.
– Право брати участь у престижному змаганні наш навчальний заклад виборов після того, як здобув перемогу на Всеукраїнському фестивалі інновацій, – каже проректорка університету, учасниця змагань Інна Гончарук. – Наш проект у галузі вібротехнологій здобув перше місце в Україні.
Читайте також: Вінницькі студенти перемогли на Всеукраїнському конкурсі стартапів з проектом унікального млина
Вінничани у секції турніру «Продукт та дизайн» презентували вібромлинок – прилад для подрібнення сипучих речовин. Як VежА писала раніше, цей млин дозволяє подрібнювати речовини до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів. Це в п’ять разів тонше за людську волосину.
Вважається, що це дає змогу краще активувати матеріал. Якщо подрібнити на такому млині лікарські засоби, то вони будуть засвоюватись максимум за годину, а не за кілька годин, як при звичайному подрібненні.
Також у цій секції свої проекти, окрім вінничан, представляли молоді науковці з університетів Греції (Aristotle University of Thessaloniki), Румунії (Technical University of Cluj-Napoca), Німеччини (Munich Business School), Швеції (The Swedish University of Agriculture), Данії (Technical University of Denmark, Aalborg University), Китаю (Dianchi College of Yunnan University), Естонії (Tallin University of Technology).
Кожній команді потрібно було за чотири хвилини донести суть проекту. Окрім оцінювання журі, відбувалося голосування за той чи інший стартап онлайн. До речі, у відкритті University Startup World Cup взяв участь прем’єр-міністр Данії Ларс Лок Расмусен.
– Кому, як не молодим науковцям, працювати над новими відкриттями і упроваджувати їх у життя? – сказав Расмусен.
Відтак, юні вінницькі науковці сподіваються, що завдяки визнанню їхнього винаходу на такому рівні, невдовзі він служитиме людям. Для цього потрібен інвестор, який погодиться підтримати виробництво вібромлинка.
Фото зі сторінки ВНАУ у Фейсбук
Дякуємо!
Тепер редактори знають.