-
19 Березня/ 17:41
Vinnytsia
Публікація19.03.1817:41
Вінничани хочуть в НАТО, тотальної перемоги на Донбасі та аграрного майбутнього: національне опитування
Більшість мешканців Вінницької області майже як ніхто в країні прагнуть продовження військових дій на Донбасі до повного відновлення української влади. Таких на Вінниччині аж 37% – це найвищий показник в Україні.
Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадян, проведеного групою “Рейтинг” 12-18 грудня у форматі face-to-face. Загалом було опитано 30 тисяч громадян України по 1200 респондентів з кожної області, результати оприлюднила “Українська правда”.
Вінницькі “яструби”
Так, повного відновлення української юрисдикції на Донбасі військовим шляхом прагне 37% населення лише на Вінниччині та на Закарпатті, в усіх інших регіонах цей показник менший.
Наприклад, серед мешканців Київщини таких лище 18%, серед киян – 27%. Найменше українського Донбасу хочуть мешканці Луганської та Харківської областей: 8% та 4% відповідно.
Загалом по країні 21% прагне вирішення “донбаського питання” військовим шляхом, 32% – припинення бойових дій та визнання цих територій тимчасово окупованими, 21% – надання окупованим територіям федеративного статусу в складі України, 8% – виступають за відділення “ОРДЛО” від України. Ще 18% опитаних не змогли відповісти.
Вінничани – за аграрне майбутнє
Роблячи вибір між розвитком аграрного сектору та високотехнологічних галузей, 58% мешканців Вінниччини виступили за “аграрне” майбутнє України.
Окрім того в респондентів питали, як вони ставляться до ідеї продажу землі. Так, 77% українців виступили проти продажу землі, лише 10% підтримали таку ідею, а 13% не змогли відповісти.
Вінниччина хоче в НАТО
Якби в Україні проводився референдум за вступ до НАТО, 48% вінничан підтримали б таку ініціативу. Це середній показник по країні: так, традиційно найбільше “за” НАТО виступають в західних областях, найбільш категорично “проти” північно-атлантичного союзу виступають мешканці південно-східних областей. Високий показник підтримки НАТО також в Києві та на Київщині.
Загалом же по країні підтримали б вступ до НАТО 43% мешканців, проти виступили б 34%. Ще 10% не прийшли б на референдум, а 13% було складно з відповіддю.
Опитування у форматі face-to-face проведене 12-28 грудня 2017 року соціологічною групою “Рейтинг”. Респонденти – 30 000 громадян України віком від 18 років (1200 респондентів на область). Статистична похибка – не більше 0,6% і 2,8% на Україну й область відповідно.
Читайте також:
У вінницькому ліцеї організували благодійний ярмарок для передачі допомоги батькам-Захисникам
Дякуємо!
Тепер редактори знають.