Вінничан запрошують стати міні-мерами і долучитися до розвитку міста

17:04
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

17 червня відбудеться другий форум «Інтегрований розвиток Вінниці. Бачення. Моделі та цілі». Сьогодні, 22 травня, експерти групи розповіли про проект у якому хочуть почути ідеї кожного вінничанина, яким має бути місто завтра.

Під час форуму відбудуться обговорення результатів SWOT-аналізу за окремим напрямками та цілей розвитку міста. До бачення як це має і може бути може приєднатися кожен вінничанин, якому є що сказати.

Перший форум відбувся у жовтні 2016 року і відтоді, протягом дев’яти місяців експерти з різних напрямків працювали над концепцією розвитку Вінниці. Стратегія розвитку міст 2030 – спільний проект українців, німців та швейцарців, охоплює Чернівці, Полтаву, Житомир і Вінницю.

За словами керівника проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіаса Брандта, форум дасть змогу почути думки вінничан та інтегрувати їх у стратегію просторового розвитку міста. А загалом  у заходах проекту взяли участь близько 30 тисяч жителів вищезазначених міст.

  • Нашу діяльність можна порівняти з будівництвом будинку. Будівництво фундаменту – це перший етап проекту. Зараз ми вже споруджуємо стіни і дивимося, як будинок буде виглядати. Цей будинок і є «Вінниця-2030», наша стратегія. Для нас дуже важливо залучити експертів громадськості з різних сфер. Тобто над концепцією інтегрованого розвитку міста працюють експерти в різних напрямках, які в процесі роботи один з одним шукають спільні точки перетину, що і є основною ідеєю інтегрованого розвитку міста, – каже Матіас Брандт.

Над ідеями працювали представники громадських організацій, експертне середовище міста в напрямках економіки і зайнятості, освіти і науки, культури, спорту, дозвілля, туризму, охорони здоров’я і соціальної сфери, технічної інфраструктури і охорони навколишнього середовища, транспорту і мобільності, міського планування. Для отримання правдивих, кваліфікованих даних робили фокус-групи з відомих людей міста, які генерували пропозиції для конкретних проектів.

За словами експерта з напрямку транспорту та мобільності Юрія Степанця, вінничани матимуть змогу подивитися на транспорт з точки зору не лише містян, а й впливу Вінниці на економіку регіону й країни.

  • Що стосується місцевого транспорту, то обговорюємо новітні засоби, які можуть бути впроваджені в межах 2020-2030, а також виклики, що вже є сьогодні – збільшення кількості автомобілів, – каже Юрій Степанець.

Приміром, якщо поглянути SWOT-аналіз сильних сторін транспортної мережі, то це найбільш розвинута транспорна система в Україні: 6 маршрутів трамваю (обслуговують 74 одиниці), 15 маршрутів тролейбуса (131), 16 маршрутів автобуса (51). А от до слабких сторін відносять повільність громадського транспорту і те, що він не завжди дотримується графіку.

Ідея щодо дорожнього простору для автомобілістів, пішоходів та велосипедистів

Продовжуючи метафору з будинком, одна із експерток робочої групи з соціальної сфери Світлана Ходакова пояснює, що концепція такого будинку – це зробити для людей, які в ньому мешкають: від старенької бабусі до школярів, умови для якісного комфортного життя.

  • Для нас важливо зараз дати сигнал суспільству, що ті напрацювання, які зроблені в рамках проекту “Інтегрований розвиток міста”, є публічні, відкриті й з ними можна ознайомитися. І якщо є якісь доповнення чи корективи, нові ідеї, які там не враховані, – їх можна додати, – каже директорка «Інституту розвитку міст» Аліна Дяченко.

Ознайомитися з напрацьованими цілями розвитку Вінниці, а також SWOT-аналізом напрямків розвитку міста можна на сайті міської ради у відповідному розділі  з розробки концепції.

За словами заступника міського голови Владислава Скальського, парируючи до Матіаса Брандта, отримані пропозиції – це не просто кілограми паперу, а в першу чергу – ідеї, внесок у майбутнє, який можна зробити вже зараз, завдяки експертам.

  • Завдячуючи зібраній інформації, приміром, я знаю, що Вінниця – єдине місто в якому – позитивна демографія з усіх міст, де проходить проект, – каже Владислав Скальський.

За словами Матіаса Брандта, форум надає можливості бути таким собі міні-міським головою, мати змогу прийняти участь у розробці важливих проектів з розвитку міста.

  • Незабаром закінчується ремонт нашого офісу на Театральній, 29. Офіс плануємо зробити міні-громадським центром, куди може прийти пересічний громадянин і висловити свою думку стосовно розвитку міста, – каже Матіас Брандт.

Анансований форум має бути цікавим і, за словами Владислава Скальського, нетривіальним.

Другий форум «Інтегрований розвиток Вінниці. Бачення. Моделі та цілі» проходитиме 17 червня з 10:00 до 18:00 в арт-галереї «ІнтерШик», вулиця Архітектора Артинова, 12А. На захід, який минулого року відвідали 150 осіб, запрошені усі охочі вінничани.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.