Військову з Вінниччини Тетяну Харченко визнали однією з найкращих медсестер України

19:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

Військову з Вінниччини Тетяну Харченко визнали однією з найкращих медичних сестер України. Йдеться про нагородження у рамках ювілейного XV Міжнародного конгресу «Медсестринство в реаліях війни».

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Командування Медичних сил Збройних Сил України.

 

Так, премією «Найкраща медсестра України» відзначають кращих представників медсестринства, багато з яких перебувають на лінії вогню, рятуючи життя. Цього року нагородження проводилось в 5 номінаціях:

«Медсестра/Медбрат–Захисниця/Захисник»,
«Медсестра/Медбрат–Реабілітація»,
«Медсестра/Медбрат–Відкриті обійми»,
«Медсестра/Медбрат– Милосердя»,
«Медсестра/Медбрат–Наставник».

У фінал обрали 15 претендентів.

Однією із відзначених у номінації «Медсестра/медбрат-Захисниця/Захисник» стала операційна сестра операційного відділення одного із госпіталів на Вінниччині сержантка Тетяна Харченко. Вона – досвідчений військова медикиня, учасниця бойових дій. Під час першої ротації у 2019 році дівчина надавала допомогу пораненим у складі передової хірургічної бригади. Як зазначає медсестра, якщо порівняти з теперішніми обсягами, тоді роботи було менше. Але й були випадки одночасного надходження значної кількості воїнів із важкими пораненнями:

– У Гірському на Луганщині до нас надійшло одночасно до десяти поранених бійців із важкими травмами голови, черевної порожнини, кінцівок. В перші хвилини була паніка, що ми не впораємося малою кількістю медиків. Але, зібравши волю в кулак, кожен виклався не на 100, а на 200%. Ми стабілізували всіх поранених воїнів. І це надихало! – цитують Тетяну.

Вказано, що повномасштабне вторгнення для Тетяни Харченко розпочалось з евакуації поранених внаслідок ракетної атаки у невеличкому містечку на Вінниччині. Згодом медикиня двічі була у відрядженні у мобільному госпіталі.

– Потік пацієнтів у шпиталі практично нескінченний. Лікарі і медичні сестри працювали і працюють майже цілодобово, маючи по 3-4 години сну на добу. Багато хлопців із важкими політравмами… Пам’ятаю захисника з пораненням черевної порожнини із масивною крововтратою. Провели оперативне втручання. Але для його стабілізації потрібне було переливання крові. На той момент крові з потрібною групою було недостатньо. Це була моя група. Тому, не вагаючись, я стала донором. На наступний день нашій радості не було меж: бійцю стало краще, – зазначає Тетяна.

Ініціатором премії є Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце», іншими організаторами – «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», Київська міська профспілка працівників охорони здоров’я, «Львівська медична академія ім. Андрея Крупинського».

Фото зі сторінки Командування Медичних сил Збройних Сил України

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.