Віддалена робота в часи війни: як працювати з будь-якого куточка України? Поради від експертів Jooble

16:08
Автор: admin
Become a Patron!

реклама

З початком повномасштабного вторгнення багато компаній віддали перевагу дистанційній роботі. Причинами цьому стали загрози повітряних атак, переїзди працівників до більш безпечних регіонів та необхідність скорочення витрат на підтримання приміщень. Сьогодні на сайті Jooble представлено понад 4 тис. вакансій, яких пропонується робота віддалено. Фахівці з досвідом та без нього можуть знайти посади з доходами близько 15000-60000 грн. У цій статті ми розповімо про можливості дистанційного працевлаштування та дамо декілька порад шукачам.

Перехід в онлайн-професії: з чого почати?

Першим кроком повинен бути аналіз ринку праці: дослідіть, які спеціальності зараз найбільш актуальні та підходять під ваші навички. Для більшості професій за останні три роки з’явилися онлайн-напрями. Наприклад, лікарі можуть консультувати та прописувати схеми лікування дистанційно, якщо мають результати додаткових обстежень пацієнта. Фітнес-тренери проводять тренування у Zoom, продають курси та марафони в Instagram. Тому деякі спеціалісти можуть продовжувати працювати за фахом, не виходячи з дому.

Якщо ж ви тільки починаєте кар’єрну путь або бажаєте змінити професію, рекомендуємо звернути увагу на наступні напрямки:

  • IT – тут можна займатися розробкою ПО, мобільних застосунків, Frontend, аналізом баз даних, тестуванням тощо.
  • Маркетинг – бізнесам потрібні спеціалісти з SMM, налаштування реклами FacebookAds, GoogleAds, контент-мейкери для соцмереж, маркетологи та менеджери з продажу.
  • Освіта – в онлайн-школах постійно йде набір вчителів з іноземних мов, предметів шкільної програми та викладачів професійних курсів.
  • Дизайн – бренди шукають Digital, Motion, UI/UX та графічних дизайнерів.
  • Менеджмент – популярними є вакансії Project-менеджерів, менеджерів по роботі з клієнтами, Team Lead та керівників відділів.

Спеціалісти перерахованих сфер зараз мають найбільшу кількість пропозицій на ринку зайнятості. Заробітні плати варіюють від конкретної посади та кваліфікації працівника, але в середньому складають 20000-50000 грн. Навчитися професіям можна самостійно, для цього необхідно проходити безкоштовні та платні онлайн-курси, читати профільну літературу, шукати можливості стажування.

Українським спеціалістам також пропонується робота за кордоном, наприклад, актуальні вакансії можна переглянути на Jooble. Перелік пропозицій для кандидатів з досвідом та без нього оновлюється щодня.

Пошук дистанційної роботи: які ресурси треба залучити?

Експерти з працевлаштування компанії Jooble рекомендують використовувати декілька джерел пошуку одночасно. Сьогодні обрати вакансію можна на таких ресурсах:

  • Сайти з пошуку роботи – платформи містять прямі оголошення від роботодавців або збирають цікаві пропозиції з усієї мережі та перенаправляють на них шукачів. Користування зручне тим, що посади можна фільтрувати за містом, рівнем ЗП, видом зайнятості, досвідом тощо.
  • Telegram-канали – в закритих чатах месенджера нерідко можна знайти вакансії, які не публікуються на сайтах з працевлаштування. Видачу пропозицій не вийде налаштувати по фільтрах, проте через пошук чату можна легко знайти оголошення для конкретних посад.
  • LinkedIn – це професійна соцмережа, яка використовується сучасними фахівцями для побудови нетворкінгу та пошуку роботи. Тут зареєстровані сотні рекрутерів провідних компаній, які щодня переглядають профілі спеціалістів та пропонують їм працевлаштування. Іноді job-оффери публікуються на сторінках HR-ів.

До того ж ефективним методом пошуку є прямий зв’язок із роботодавцем. Знайдіть сайт компанії, в якій ви бажаєте працювати, шукайте розділ «Кар’єра». Іноді актуальні вакансії можуть бути розміщені там. Якщо таких немає, знайдіть у розділі «Контакти» електронну пошту або номер телефону HR-відділу або інших представників. Зв’яжіться з ними та дізнайтеся напряму чи не відкриті зараз вакансії на посаду, яка вас цікавить.

Поради для ефективного пошуку роботи: як знаходити найкращі пропозиції?

Більшість шукачів здійснюють одні й ті самі помилки під час пошуку працевлаштування: надсилають неякісне резюме, залучають тільки сайти з вакансіями, не користуються мережею професійних контактів. Нижче ми дамо поради, які допоможуть швидше знайти роботу.

Займайте проактивну позицію

Не бійтеся зв’язуватися напряму з рекрутерами та роботодавцями через Facebook, LinkedIn, знайомитися з ними на ярмарках вакансій. Навіть, якщо в компанії зараз немає пропозицій, HR-и можуть записати вас у список очікування та запропонувати щось пізніше.

Створіть професійний профіль LinkedIn

Експертна сторінка у LinkedIn – це «маст-хев» для будь-якого фахівця. Її потрібно оформити правильно: додати фото, зроблене при гарному освітленні, назву посади, 3 попередніх місця роботи та навички. Не соромтеся зазначати в шапці профілю, що ви відкриті для нових пропозицій.

Будуйте особистий бренд в соцмережах

Платформи TikTok та Instagram сьогодні є гарним методом просування своїх послуг. Тут можна знімати розважальні або експертні відео про сферу вашої діяльності, робочий процес, лайфхаки при роботі тощо. Особистий бренд дозволить вам забути про пошук пропозицій та клієнтів, адже вони знаходитимуть вас самостійно.

Адаптуйте резюме під вакансію

Шаблонні резюме рекрутери бачать здалеку, тому вони одразу їх відсіюють, не витрачаючи часу на прочитання. Щоб зробити CV цікавим, адаптуйте в розділах «Навички» та «Досвід» зазначайте вміння та обов’язки, в яких найбільше зацікавлений потенційний роботодавець.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.