Цими днями в різних органах влади, зокрема, Кабміні, Офісі Президента, Генпрокуратурі, обласних військових адміністраціях сталася низка звільнень чиновників – від очільників ОВА до заступників міністрів.
Ми вирішили підсумувати, кого та за яких умов звільнили і як на звільнення відреагували в ЄС.
Зміни в обласних військових адміністраціях
Як повідомляється в телеграм-каналах Вінницької облради (з посиланням на урядовий портал), “Оперативний ЗСУ” та передає Міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов, на засіданні Кабінету міністрів України 24 січня підтримали проєкти указів Президента України про звільнення:
– Валентина Резніченка – Дніпропетровська ОВА;
– Олександра Старуха – Запорізька ОВА;
– Олексія Кулебу – Київська ОВА;
– Дмитра Живицького – Сумська ОВА;
– Ярослава Янушевича – Херсонська ОВА.
Зміни в Кабміні
Як повідомляється в телеграм-каналі Вінницької облради (з посиланням на урядовий портал) та передає Міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов, також на засіданні Кабінету міністрів України 24 січня підтримали звільнення низки заступників міністрів, а саме:
– Вячеслава Шаповалова – заступника Міністра оборони України;
– Івана Лукерю – заступника Міністра розвитку громад та територій України;
– В’ячеслава Негоду – заступника Міністра розвитку громад та територій України;
– Віталія Музиченка – заступника Міністра соціальної політики України.
Так, як зазначають на сайті Міноборони, В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, попросив звільнити його, “щоб не створювати загрози для стабільного забезпечення Збройних Сил України внаслідок кампанії звинувачень, пов’язаних з закупкою послуг харчування”. Разом з тим, самі звинувачення в Міноборони називають “необґрунтованими та безпідставними”.
Іван Лукеря ж вказав на своїй фейсбук-сторінці, що він прийняв рішення про звільнення ще на початку року, проте “в міру політичних та бюрократичних обставин”, юридичне його оформлення припало на цей тиждень. Як зазначає нардеп Олексій Гончаренко, Лукеря відповідав за Велике будівництво та регіональний напрям.
Натомість, Вячеслав Негода вказав, що ще в грудні уряд прийняв рішення про ліквідацію Мінрегіону. “Тільки двом заступникам Мінрегіону було запропоновано і вони перейшли працювати в команду нового міністра – в Мінінфраструктури. Всі інші заступники, згідно законодавства, автоматично підпадають під звільнення”. Тому заяви про свою відставку він не писав – його звільнили “автоматично”.
Раніше, як повідомляв Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, 22 січня рішенням Кабінету Міністрів було звільнено Василя Лозинського з посади заступника Кубракова.
Сталось це після того, як співробітники НАБУ та САП викрили та припинили діяльність організованого злочинного угрупування з розкрадання бюджетних коштів, до якого за даними правоохоронців, входив заступник міністра. Зазначалось, що Лозинського затримали під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 400 тисяч доларів США. Ці кошти, за інформацією НАБУ, він одержав за сприяння в укладанні договорів на закупівлю обладнання та техніки.
Як зазначає постійний представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді України, керівник Секретаріату депутатської фракції Слуга народу у Верховній Раді України Тарас Мельничук, також урядом призначено Соболева Олексія Дмитровича заступником Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Зміни в Офісі Президента
Також днями написав заяву на звільнення заступник очільника Офісу Президента Кирило Тимошенко. Сталось це після низки скандалів з автівками та ситуації, коли парламентський телеканал «Рада» уклав угоду на виробництво програм для телемарафону на 120 млн гривень з компанією «Кінокіт», яку пов’язують з Кирилом Тимошенком.
За даними руху “ЧЕСНО”, після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Тимошенко відповідав в Офісі президента за відновлення житла та інфраструктурних об’єктів України на звільнених територіях.
Вчора Президент погодив звільнення Тимошенка.
Зміни в Генпрокуратурі
Як повідомляє Центр Протидії Корупції, сьогодні також звільнили заступника Генерального прокурора Олексія Симоненка. Зробили це, зокрема, після 10-денної поїздки на відпочинок в Іспанію.
Однак, як вказують у Центрі, ще у вересні 2021 року ЦПК звертався до НАЗК через можливий конфлікт інтересів Симоненка. Тоді йшлось про те, що Симоненко врятував від НАБУ підозрюваного в корупції Татарова. І при цьому був гостем святкувань дня народження заступника голови ОП.
Зміни в інших органах
Як зазначає постійний представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді України, керівник Секретаріату депутатської фракції Слуга народу у Верховній Раді України Тарас Мельничук, також Кабміном було звільнено Іванкевича Анатолія Валерійовича з посади заступника Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України та Вишньова Віктора Михайловича з посади заступника Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Реакція в ЄС на звільнення чиновників
Щодо чиновників, яких звільнили через боротьбу з корупцією, то, як повідомляє “Європейська правда”, представниця Єврокомісії Ана Пісонеро так прокоментувала хвилю відставок в українському уряді:
– Ми взяли до уваги повідомлення, що Національне антикорупційне бюро розслідує ці справи. Ви знаєте загальне правило, що ми не коментуємо триваючі розслідування, але ми вітаємо той факт, що українська влада ставиться до цього всерйоз, – цитують Пісонеро.
Разом з тим, за її словами, в рамках процесу набуття членства в ЄС від України очікується подальше посилення боротьби з корупцією, особливо на високому рівні.
Ілюстративне фото – de-jure.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.