Від онлайн-таксі до шкільного аукціону: у Вінниці відбулась третя “битва” стартаперів

16:42
Автор: Олексій Мацкевич
Become a Patron!

У Вінниці 22 березня відбулась презентація бізнес-проектів молодих авторів стартапів. Startup Crash Test project на базі iHUB у нашому місті організовується вже третє.

Головна мета – надати можливість молодим бізнесменам продемонструвати свої ідеї загалу, отримати цінну пораду від експертів чи навіть фінансову  підтримку.

VinInformer: вінницький програміст збирає всі новини міста на одній платформі в Telegram

Цього разу у стінах iHUB Vinnitsia було представлено чотири ідеї – від додатку для виклику таксі до шкільного аукціону.

Стартапери прагнули познайомитись із потенційними бізнес-партнерами та заручитись підтримкою інвесторів.

Також перед початком обговорення ідеї, бізнес-тренер Анна Кулєшова продемонструвала короткий майстер-клас про те, як якісно керувати бізнесом і які моделі керування існують.

  • Послуги подібного бізнес-тренера – то  задоволення не із дешевих, тому вам випала гарна можливість почути цінні поради безкоштовно, – зауважив після виступу пани Анни, директор iHUB Руслан Бурлаченко.

Проект «Devtranslations»

Створити сайт, де можна буде придбати зазвичай англомовні додатки в україномовній версії запропонував вінничанин Ярослав Інгульський. Як він зазначив, подібний ресурс допоможе полегшити створення  веб-сайтів, а також допоможе замовникам зрозуміти, як вони працюють.

  • При розробці сайтів є CMS – це «тіло» сайту. Воно доповнюється різними додатками, модулями, компонентами, за допомогою яких розширюється функціонал сайту. Як показує практика, ці додатки часто англійською або ж німецькою мовою. Тому ціль мого проекту – це переклад цих додатків українською мовою, – пояснює Ярослав.

Переклади будуть накопичуватись на ресурсі під назвою «Devtranslations». Розміщуватись будуть як безкоштовні переклади так і платні.  Зі слів автора проекту, подібний ресурс у перспективі може приносити 10 тисяч гривень прибутку в місяць при стартовому капіталі в межах тисячі гривень.

Проект Book master

Додаток для бізнесменів та їхніх клієнтів створюють вінницькі розробники, зокрема бізнесмен Андрій Стахів. За його словами, винахід дозволить краще інтерактивно керувати бізнесом, а також допоможе клієнтам, якісно і вчасно отримувати ті чи інші послуги.

  • Ми хочемо розробити додаток, який допоможе інтерактивно керувати бізнесом, що надає послуги. Наприклад, це може бути перукарня, – розповідає розробник Андрій Стахів.

Зі слів автора, буде створено певний майданчик, де будуть зібрані майстри та клієнти, які шукають і, відповідно, надають необхідні послуги.

Початкова сума коштів, яка необхідна на реалізацію – 10 тисяч доларів. Ці гроші підуть на оплату роботи програмістів, які будуть працювати над додатком та на маркетинг, а також на те, щоб донести цей ресурс в маси.

В перспективі подібний додаток зможе приносити 10 тисяч доларів прибутку в місяць.

Учасники заходу відзначили, що в цьому випадку обов’язково потрібно знати своїх конкурентів та аналізувати їх. Також планується, що цей проект буде працювати не тільки в Україні, а й на американському та європейському ринках.

Проект «Шкільний аукціон»

Основна мета цього проекту – це залучити кошти для розвитку шкіл. Проект буде не комерційним. Планується  створення певної благодійної платформи, де можна придбати вироби, які зроблені школярами власноруч.

  • Ми плануємо позиціонувати це, як перший український благодійний бренд. Всі придбані товари будуть маркуватись певним чином, – кажуть розробники, студенти ДонНУ імені Василя Стуса. – Відтак, виручені від продажу вироблених школярами товарів кошти повертатимуться до самих учнів та до їхнього навчального закладу відповідно.

Втім, окрім цінних порад та настанов, студенти отримали  величезну порцію критики та скептицизму від учасників заходу – зокрема щодо безлічі юридичних тонкощів такого проекту, які не дозволять втілити його в життя.

  • Продаж і розподіл грошей між учнями – це все протирічить законам України , – зазначив один із слухачів.

Студенти взяли до уваги це та інші зауваження, і спільними зусиллями дійшли висновку, що не обов’язково продаж виробів монетизувати, а можна й перевести їх у певні послуги, які надаються в навчальних закладах.

Проект «GoGo taxi»

Про мобільний додаток, який допомагає у кілька кліків викликати таксі та залишити про нього відгук винайшли у січні цього року та запустили вінницькі стартапери. Проте, він має певні недоліки і поки що достатньо «сирий», на думку присутньої під час презентації, аудиторії. Виявилося, що деякі учасників вже користувались «GoGo taxi».

  • Нещодавно викликав таксі, через ваш додаток і стикнувся з такою проблемою, що водій шукав мене впродовж 15 хвилин, – розповідає один з учасників.

Також відмітили, що для того щоб закріпитись на ринку, потрібно вкладати значні кошти, адже конкуренти серйозні.

Автор ідеї зазначає, що плюсами даного додатку є те, що система обраховує вартість поїздки, а також кожен клієнт може відстежити, де знаходиться водій.

  • Радили б вам сісти за кермо та потаксувати місяць, другий. Тоді ви знайдете безліч підводних каменів, які є у цьому бізнесі, – порадили автору ідеї.

Наразі успішно запустився лише один проект –  це Vininformer.  За три Startup Crash Test було представлено близько 15 ідей.

Фото надані iHUB Vinnytsia