Публікації за датами

  • 23 Листопада/ 21:27

    Vinnytsia

    Публікація23.11.1721:27

    Автор:admin

    VежА опублікувала в мережі повний фільм «Вінниця: топографія терору». ВІДЕО

23 травня 2017 року, у Дні вшанування жертв політичних репресій, VежА та Центр історії Вінниці презентували в обласному краєзнавчому музеї відеопроект “Вінниця: топографія терору”, присвячений 80-ій річниці Вінницької трагедії.

Сьогодні, 23 листопада VежА презентує повний фільм для всіх вінничан та всієї країни.

Вінниця: топографія терору – це 12 коротких серій про масові репресії у Вінниці 1937-1938 років. У стрічці відзняті головні місця масових розстрілів, катувань та поховань, що їх здійснювало НКВС проти мешканців Вінниці за наказом комуністичної влади.

Читайте також: Клубок у горлі: у Вінниці презентували “Топографію терору”

Про історію цих місць розповідають місцеві науковці, дослідники, історики та священнослужителі. Фільм створений з ініціативи Центру історії Вінниці порталом VежА.

“Причина появи такого відео проекту – 80-та річниця початку масових сталінських репресій 1937-1938 рр., для нашого регіону відомих під страхітливою назвою «Вінницька трагедія». Ідея зробити цикл відеороликів про ці події з’явилась ще років 5 тому, але остаточно вона набула форми після мережевого знайомства з берлінським інформаційно-виставковим центром «Топографія терору», який у доступній формі дає інформацію про злочини нацистів у Німеччині.

Ролики розраховані на широку аудиторію, яка, можливо, вперше зрозуміє та почує, що коїлось у їх рідному місті 80 років тому «завдяки» політиці СРСР та її карально-репресивних органів. Кожна серія – це нова локація, так чи інакше пов’язана з долями репресованих мешканців”, – розповідає керівник Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

“Попри те, що 11-серій довелося зняти у дуже стислі терміни – буквально за кілька днів – нам було дуже приємно взяти участь у цьому важливому і безпрецедентному для Вінниці, проекті.

Слід розуміти, що йдеться про роботу не з професійними акторами, а науковцями та дослідниками, котрі справді перейнялися ідеєю донести вінничанам інформацію про минуле, аби такого більше ніколи не повторилося в майбутньому”, – сказав головний редактор Vежі Андрій Качор. 

Виробництво: VежА, Центр історії Вінниці, оператор – Сергій Немирівський, монтаж – Дмитро Тищенко, пост-продакшн – Роман Ступак. 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.