Сьогодні робочий день чиновників обласної державної адміністрації розпочався з протестної акції під вікнами будівлі. Близько 20 учасників АТО та членів їх сімей з декількох районів області приїхали аби отримати відповідь на питання – коли їм нададуть законну землю під забудову.
Аби наочно показати, чого вони хочуть, АТОвці Вінниччини залишили декілька пакетів із землею, яку привезли зокрема із Хмільницького району.
За словами секретар ГО “Спілка учасників АТО міста Хмільника та Хмільницького району” Надії Сивохи, на акцію прибули АТОвці в Хмільника, Козятина, Липовця, Шаргорода. Очікування від такої акції у учасників одні – почути від обласної влади роз’яснення і отримати покрокову схему, як відбуватиметься подальше виділення двох гектарів землі.
- З червня місяця, з того часу як вступила в силу постанова №413 від 7 червня 2017 року, наскільки мені відомо, жодному учаснику АТО не було надано дозволу на проект землевідведення, тобто земля під особисте селянське гсоподарство у 2 гектари не видається більше нікому. Ми хочемо запитати чому так і отримати роз’яснення. Минулого місяця я зустрічалась з головою Вінницького держгеокадастру Юрієм Козаком і чіткої відповіді не почула. Ми хочемо зрозуміти, чому не надається земля, чому відповідають, що немає вільної землі, хоча на публічній карті є зарезервовані землі для учасників АТО. Людям ніхто нічого не пояснює. Ми тут вже не вперше. приїздили минулого року, процес завжди був важким, але після прийняття урядової постанови №413 процес зупинився взагалі.
Із постановою №413 про “Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними” можна ознайомитися ТУТ.
Майже одразу до учасників АТО вийшли начальник Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак та заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк, які намагалися заспокоїти протестувальників та відповісти на їхні запитання.
На зепевнення Юрія Козака на сьогоднішній день з Хмільницьким районом проблем не було, однак з ним не погодились учасники, які приїхали на акцію саме з цього району.
- У нашому районі є хлопці, які взагалі не отримали землю. Це по-перше пов’язано з постановою, а по-друге, сільські голови не хочуть давати. Якщо є вільна земля, то вони відповідають, що у них там є свої громадяни і не виділяють землю. Це таке замкнене коло. І з червня це питання намагаються вирішувати не лише в області, а й по всій Україні, – розповів учасник бойових дій із Шаргорода Олег Тесля.
У розмовах із протестувальниками Юрій Козак зауважив, що на сьогодні вже понад 12 з 15 тисяч учасників АТО вже отримали землю у Вінницькій обалсті. Він також повідомив, що у разі, якщо учасник АТО не погоджується із відповіддю селищної або районної ради – це рішення необхідно оскаржувати у суді, адже у цьому питанні держгеокадастр не має впливу.
- У нас є певна документальна процедура, яку необхідно пройти. Сьогодні всі люди, які сюди приїхали, отримають відповіді на свої питання. Я спеціально запросив сюди Юрія Козака, аби він пояснив людям, що до нового року усі питання з документацією будуть вирішені. Зауважу, що земельними питаннями варто звертатися за адресою вулиця Келецька 63, адже безпосередньо у будівлі обласної державної адміністарції немає жодного кабінету, який би займався виділенням землі, – додав Олександр Крученюк, – Усі проблеми зараз стосуються тривалості оформлення документів на землю, але немає випадків, щоб землю взагалі відмовлялися давати.
За словами чиновників, відведено місяць аби звернення АТОвця щодо отримання землі розглянули. Ще один учасник АТО розповів, що не може отримати землю вже протягом двох років.
- Я подавав заяву до селищної ради, а нам відповіли, що у Турбові є виділена земельна ділянка, яку приведуть до ладу, поділять на вулиці і тоді там розділять землі між АТОвцями, але вже два роки минуло і немає жодного руху. Я не хочу оббивати пороги і збирати папки відписок. Просто хочу зрозуміти, як можна вплинути на цю ситуацію. Мені давали грамоту, що я почесний громадянин Вінниці, інвалід війни, кавалер ордену “За мужність”… Як воювати, то є кому, а тепер я маю бігати і просити?
Учасники АТО підготували звернення до голови обласної державної адміністрації, яке хотіли передати особисто Валерію Коровію.
Наприкінець, після годинних перемовин Олександр Крученюк запевнив, що масових проблем немає, але виступив із пропозицією у п’ятницю зустрітися на місцях у районних державних адміністраціях, з усіма представниками та документами, аби максимально ефективно вирішити цю проблему.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.