Вчора, 30 березня, Парламент ухвалив Закон № 4355, який надає електронній версії паспорту статус повноцінного документа. Е-документи буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства в Україні.
За Закон “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” проголосувало 302 народних депутати. Закон набирає чинності з 23 серпня 2021 року.
Разом із тим, як зазначив заступник голови Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації Єгор Чернєв та йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, Е-паспорти в застосунку “Дія” не можна буде використовувати для поїздок за кордон та для поїздок на тимчасово окуповані території. Натомість використовувати цифрові документи в Україні можна буде в будь-яких інших ситуаціях.
Як повідомляє Верховна Рада України, проект Закону передбачає:
– закріплення на рівні Закону визначення термінів «е-паспорт», «е-паспорт для виїзду за кордон»;
– встановлює, що е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон формується безкоштовно за бажанням особи та може пред’являтися на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;
– передбачає наявність в е-паспортах інформації про місце проживання та код платника податків.
Зазначено, що Закон набирає чинності з 23 серпня 2021 року. Верховна Рада пояснює, що прийняте рішення дозволить закріпити на рівні Закону і продовжити після 2021 року на постійній основі експериментальний проект, яким уже користуються понад 5 мільйонів громадян (мобільний додаток “Портал Дія”).
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй фейсбук-сторінці повідомив:
– Україна стала першою державою світу, в якій цифрові паспорти стали повними юридичними аналогами звичайних документів. Це — інноваційний крок не лише для нашої країни, а й усього світу. Прийнято законопроєкт про цифрові паспорти, ЗА — 302 голоси. Ви отримаєте ті ж права й можливості, що й з фізичними аналогами документів. Біометричний паспорт та ID-картка в Дії з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового (документів), – зазначив Федоров.
Михайло Федоров нагадав, де зокрема українці можуть використовувати е-паспорти:
“- Цифрові паспорти приймають ЦНАПи для надання державних послуг, державні установи та суди.
– Їх можна використовувати для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, у банках — для підтвердження особи та здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн.
– З цифровими паспортами також можна подорожувати Україною літаком і потягом, заселятися в готель тощо”.
Головне фото – “Економічна правда”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.