-
16 Січня/ 11:54
Vinnytsia
Публікація16.01.1811:54
Великий Брат стежить за Вінницею: у міськраді презентували Муніципальний ситуаційний центр
427 електронних “очей”, цілодобово та майже по всій Вінниці тепер стежать за тим, що відбувається на міських вулицях, дорогах, пішохідних переходах і навіть в школах.
“Муніципальний ситуаційний центр” – перша в Україні міська система комплексного відеонагляду – сьогодні була презентована у Вінницькій міській раді.
Куди дивляться та що бачать
Центр, що коштував місту понад три мільйони гривень, менш ніж за чотири місяці своєї роботи в тестовому режимі, вже виявив збитків місту на суму близько двох мільйонів гривень. Ситуацію в місті через сотні відеокамер одночасно відстежують троє працівників муніципальної поліції, а нещодавно до них приєднався також співробітник МНС та Національної поліції. Також в центрі працює і англомовний співробітник.
- Зокрема і завдяки цим камерам вінницька поліція – найкраща в країні за показниками розшуку зниклих автомобілів: таких ми знаходимо девять з десяти, – розповідає очільник Патрульної поліції Редван Усеінов та зазначає, що багато злочинів, пов’язаних зі зникненням машин, приміром, з місця ДТП, без таких камер було би неможливо розкрити.
Однак система дає змогу не лише знайти зниклі авто: так, під час презентації журналістам показали, як виявляють вандалів та хуліганів. На величезному відеотабло – кадри крадіжки грошей з різдвяної шопки, встановленої на Майдані Незалежності. Побачивши ці кадри в ситуаційному центрі, чоловіка-крадія затримали вже за кілька хвилин.
Так само виявили хулігана, який нещодавно на Соборній трощив все, що бачив: від смітника поблизу площі Гагаріна, до зупинки громадського транспорту біля університету за кілька десятків метрів. Завдяки камерам чоловіка затримали і змусили компенсувати збитки.
Що являє собою центр
Сам ситуаційний центр являє собою простору залу на десятому поверсі будівлі міської ради, де в кілька рядів стоять комп’ютерні столи з моніторами. На них оператор бачить свою ділянку, яку потрібно моніторити, а загальна картина по місту виводиться на грандіозне відеотабло, закріплене на стіні навпроти. Табло можна віртуально розділити або на десятки маленьких екранів, або ж вивести одне зображення на діагональ в кілька метрів.
До речі, камерами вже встигли обладнати усі міські школи: тепер в ситуаційному центрі бачать не лише подвір’я навчальних закладів, але і пішохідний перехід біля школи, і навіть хол самого приміщення.
У режимі реального часу журналісти та присутній міський голова із секретарем міськради спостерігали за роботою охоронця школи. Спочатку молодий чоловік спокійно сидів на посту, але потім, можливо, якимось чином “помітивши” десятки пар очей, що стежили за ним з міської ради, встав та почав нервово ходити вестибюлем.
Аби не “бентежити” охоронця, оператор перемкнув табло на іншу камеру.
Де стоять камери та які вони
Наразі 427 камер встановлені по всьому місту: зокрема в центрі Вінниці, на Вишеньці, у Старому місті та на Замості. Найбільше камер припадає на середмістя, позаяк саме там найбільше скупчення людей.
Серед звичайних відеокамер є і камери-роботи, котрі можуть обертатися навколо своєї осі на 360 градусів та “бачити” аж на кілометр. Наразі чиновники визначають місця, де мають встановити дороговартісні камери нічного бачення, аби навіть в темряві можна було би розрізнити обличчя перехожого або порушника.
В цьому контексті міська рада також розробляє плани запровадження системи автоматизованого керування міським трафіком, в чому камери дуже допоможуть. Окрім того, невдовзі у Вінниці також планують встановити систему “Рубіж”, котра матиме змогу відстежувати всі автомобілі, котрі в’їжджають та виїжджають з території міста. Також надалі планують встановлювати камери поблизу дитячих садочків та інших об’єктів соціальної інфраструктури.
Окрім того, відеокамери дозволяють поліції та рятувальникам, при виявленні ДТП, пожежі чи іншої подібної ситуації, максимально швидко прибувати до місця події, оминаючи затори.
Загалом за три місяці тестової роботи системи було виявлено понад тисячу правопорушень, з них 45% – у сфері благоустрою, 40% – порушення правил дорожнього руху, 10 – публічний порядок та 5% – ДТП.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 15 травня тимчасово не буде води чи світла
Дякуємо!
Тепер редактори знають.