Писанкарство, ліпка глини, вироби з дерева та різьба по ньому – ціла низка творчих майстерень розгорнулась сьогодні, 21 квітня, у Вінниці.
На базі Вінницької обласної станції юних натуралістів у рамках першого етапу обласного збір-конкурсу юних майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти» зібрались представники 35-ти районів Вінницької області.
У холі станції була розміщена виставка робіт учасників конкурсу, надісланих з усіх куточків Вінниччини. Тут і розмальовані писанки, вирізьблені та випалені на деревині картини, вироби із лози, вишиті картини та рушники.
Щоб довести, що дитина дійсно виконала цю роботу, у приміщенні станції облаштували кілька кабінетів. У кожному з них діти протягом двох годин виготовляли шедеври народного мистецтва під наглядом членів журі конкурсу.
Кожна аудиторія – тематична. У тій, де хлопці майструють вироби з деревини та випалюють на них візерунки, сидить єдина у цій кімнаті дівчинка, Діана.
Вона каже, що нічого для представниць слабкої статі важкого тут немає.
- Це не важко, а цікаво. І в мене є друзі, і дівчата також, які від цього теж у захваті.
Цей конкурс відбувається на території Вінниччини вже і традиційно – у квітні-травні.
- Такі заходи, показові майстерні, потрібні для того, щоб не було якихось непорозумінь та нечесностей, – розповідає член журі, завідувач відділу декоративного квітництва станції, Оксана Таранюк. – Діти показують, що на тій виставці – дійсно їхні роботи. Залежно від складності роботи, діти брали із собою заготовки, тобто до 50 відсотків роботи дозволено зробити вдома. Цього достатньо, щоб зрозуміти, чи дійсно це автор роботи.
Також Оксана Таранюк розповіла, що багато дітей беруть участь у конкурсі вже кілька років поспіль, натомість – отримують почесні грамоти та «звання». Окрім того, член журі зауважила, що саме такий формат конкурсу – виправданий.
- Цей конкурс започаткувала станція юних натуралістів, він у нас постійно відбувається. В Україні зараз є подібні конкурси, але вони «заочні» – тобто, діти присилають свої роботи і неможливо перевірити, чи їх вони справді самі робили. Прислати В нас усе інакше.
Результати конкурсу будуть відомі наступного тижня.
Нагадаємо, цього ж дня юні садівники висадили на території станції понад 35 видів лікарських рослин – з них потім будуть виготовлені лікувальні чаї для бійців АТО.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.