В Україні розпочався запис до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19

7:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні створили електронний список очікування на вакцинацію проти COVID-19. Він запрацював з першого березня. Записатися на щеплення можуть всі охочі.

Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством охорони здоров’я створили послугу «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19». Записатися в електронну чергу можна у застосунку та на порталі «Дія», а також через національний контакт-центр з питань протидії COVID-19.

Зареєструватися може кожен охочий з 1 березня. Електронний список очікування формується, щоб краще спланувати та організувати процес вакцинації.

– Зараз формується саме список очікування на вакцинацію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення. Усі щеплення є добровільними й безоплатними, – повідомляють на сайті МОЗ.

Як зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, цю послугу розробили та запустили лише за два тижні.

– Ми забезпечуємо можливість запису онлайн, тому що це дозволить зробити процес максимально безпечним, швидким та зручним. Реєстрація через Дію дозволить зменшити черги, поїздки та контакти між людьми, а також матиме величезний антикорупційний ефект для країни, — повідомив Михайло Федоров.

Як записатися?

Через портал «Дія»:

  • Щоб потрапити в лист очікування на вакцинацію від COVID-19, зайдіть на портал Дія за допомогою КЕП чи BankID.
  • Перейдіть у розділ «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».
  • Зазначте сферу діяльності.
  • Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  • Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

 

Через застосунок «Дія»:

  • Щоб зареєструватися через смартфон, завантажте та авторизуйтеся в мобільному застосунку Дія 2.0. Завантажити його можна за посиланням ТУТ. У застосунку можна авторизуватись через Приват24, Monobank, або BankID НБУ. Якщо вже користуєтесь застосунком, його необхідно оновити до останньої версії, щоб послуга була доступною.
  • Зайдіть у розділ Послуги та оберіть «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».
  • Зазначте сферу діяльності.
  • Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  • Перевірте свій номер телефону.
  • Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

 

Через національний контакт-центр МОЗ:

  • Зателефонуйте за номером 0 800 60 20 19.
  • Зазначте оператору свої дані (необхідно буде вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше індивідуальний податковий номер) або серію та номер паспорта).
  • Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  • Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Етапи вакцинації

Вакцинація проти COVID-19 в Україні відбуватиметься у п’ять етапів:

1-й етап – медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті (≈ 367 тис. людей).

2-й етап – решта медичних працівників, люди віком 80+ та соціальні працівники (≈ 3 млн людей).

3-й етап – люди віком 65-79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти (≈ 7 млн людей).

4-й етап – люди віком 60-64 роки, люди з хронічними захворюваннями, люди, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі  (≈ 11 млн людей).

5-й етап – решта дорослого населення України віком від 18 до 59 років (≈ 13 млн людей).

До речі, у МОЗ додають, що працівникам галузі охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, працівникам та мешканцям спеціалізованих закладів (інтернати, будинки для літніх людей тощо), військовослужбовцям, працівникам критично важливих структур державної безпеки (включно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й Службою безпеки України) не потрібно записуватись в електронну чергу на вакцинацію. У цих випадках роботодавець або керівник установи інформуватиме про можливість та дати щеплення.

Більше про вакцинацію від COVID-19 можна дізнатись за ЦИМ посиланням.

Реалізація послуги можлива завдяки Програмі EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа й фінансується Швейцарією та експертній підтримці проєкту USAID/UKaid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Читайте також: У Вінниці станом на 1 березня вакцинували близько 120 медиків

Читайте також: У Вінниці відкриють ще одне відділення для лікування хворих на COVID-19. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.