Кабмін змінив обмеження адаптивного карантину, який діє на території України. Тепер закладам харчування дозволили працювати цілодобово, а кінотеатри, масові заходи та інші заклади культури можуть відвідувати більше громадян.
Зміни закріплені постановою Кабміну №583 від 2 червня 2021 року. Зокрема, Кабінет Міністрів дозволив проводити масові заходи з наповненістю залів понад дві третини місць. Також кінотеатри, інші заклади культури можуть працювати з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами та одним порожнім рядом) або понад 50% місць (розміщення у шаховому порядку, зокрема для груп із двох осіб).
Водночас міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі пояснив, що “дані послаблення діятимуть лише в жовтій зоні. У червоній та помаранчевій можливі додаткові обмеження через підвищену захворюваність“. За іноформацією МОЗ, станом на 8 червня вся Україна перебуває у жовтій карантинній зоні.
Також у Кабміні виключили пункт про заборону роботи закладів харчування після опівночі, а відстань між столиками зменшили з 2 до 1,5 метра. Також дозволено роботу усіх закладів розміщення (готелів, хостелів, кемпінгів та інших).
Пом’якшення стосуються й проведення офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів. Дозволено наповненість залів та приміщень не більш як на дві третини місць.
Додають, що зазначені обмеження не застосовуються за умови наявності в усіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більше як за 72 години до здійснення заходу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.
Окрім того, “зелений” рівень епідбезпеки встановлюватимуть, якщо кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів є меншою за 75, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на антиген не перевищує чотири відсотки, кількість тестувань методом ПЛР або експрес-тестування протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення – понад 300. До того ж на всій території України не повинно бути областей зі встановленим “червоним” рівнем епідемічної небезпеки.
Зміни стосуються й умов перетину державного кордону України іноземцями. В’їзд до країни дозволяється при наявності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР чи експрес-тесту на визначення антигена (не більше як за 72 години до перетину кордону), або ж документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19. Крім цього, в особи, яка перетинає кордон, має бути наявний страховий поліс.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.