В Україні планують запустити бустерне вакцинування від коронавірусу на початку 2022 року

8:36
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні планують запустити бустерне вакцинування від коронавірусу на початку 2022 року. Це додаткова доза вакцини, яка має підсилювати дію попередніх.

Про це в інтервʼю “BBC Україна” розповів Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя. Водночас він зазначив, що для цього принаймні 60% українців мають зробити перше щеплення від COVID-19, адже пріоритет вакцинувати якомога більше людей, які взагалі не мають щеплень. 

Орієнтовно ми очікуємо, що це буде січень-лютий 2022 року. Можливо, і раніше. […] Це залежить від багатьох факторів. Якщо українці масово підуть і зроблять перше щеплення, у нас будуть першим щепленням вакциновані принаймні 60% або двома дозами 50%, я як міністр охорони здоров’я відразу ухвалю рішення і запустимо бустерне вакцинування, – відповів Віктор Ляшко на запитання про те, коли українці можуть розраховувати на отримання бустерної дози.

Міністр охорони здоровʼя зазначив, що вакцин в Україні вистачає, і МОЗ уже підписало контракти на поставки на наступний рік. З його слів, “нам вистачить і для бустерної, і в разі необхідності для повного циклу ревакцинації ще двома дозами”.

Але ВООЗ закликає не робити бустерні дози, а вакцинувати якомога більше населення, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу. Мета 2021 року вакцинувати 40% населення планети. Ми наближаємось до того, що через 2-3 тижні в України двома дозами буде вакциновано 40% дорослого населення. Але в нас завдання 70%. Щоб збільшилась кількість українців, вакцинованих принаймні першої дозою. Бо це все одно захист проти тяжкого перебігу ковіду, зазначив Віктор Ляшко.

– […] Питання, як ми розставляємо пріоритети. Бустер буде в країні. Пріоритети зараз повинні бути розставлені для вакцинації людей, які взагалі не щепилися. Для того, щоб кількість імунізованих людей була більшою, – додав Міністр.

Кількість вакцинованих від COVID-19 людей в областях, які зробили щонайменше одне щеплення. Дані, станом на 30 листопада 2021 року. Інфографіка – “Слово і Діло”

Також Віктор Ляшко розповів про нову хвилю захворюваності на COVID-19, яку очікують в Україні на кінець січня-лютий-березень. Це, з його слів, “якщо ніякі інші мутації не призведуть до іншого”. Зокрема мається на увазі новий штам коронавірусу Омікрон.

Ми ще не розуміємо всієї загрози, яку може нести цей штам, – зауважив міністр охорони здоров’я.

Як повідомляли у Вінницькій міській раді, станом на 26 листопада повний курс щеплень від COVID-19 пройшли 105593 людини (це 35,2% від дорослого населення громади). А загалом першою (або двома дозами) щепились 138 676 мешканців Вінниці (46,2%).

Повідомляється, що у пунктах щеплень при ЦПМСД та у Центрах масової вакцинації населення доступні такі препарати: «AstraZeneca», «Coronavac», «Comirnaty» (Pfizer) і «Moderna». Детальніше про роботу центрів та пунктів вакцинації у Вінниці за ЦИМ посиланням.

Ілюстративне фото – corrieredellacalabria.it

Читайте також: У Вінниці реанімаційні відділення “ковідних” лікарень завантажені на 85%

Читайте також: В Україні дозволили вакцинувати від коронавірусу дітей з 12 років

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.